Saç Bakımı

Gliserin Saçlara Nasıl Uygulanır Ve Faydası Nedir?

Gliserin kullanımı ve gliserin faydaları

Gliserin saça faydası nedir ve nasıl kullanılır, gliserinin en büyük özelliklerinden birisi saçları nemli tutmasıdır. Gliserin düzenli bir şekilde saçlarınıza uyguladığınızda daha nemli ve yumuşacık saçlar elde edebilirsiniz. Gliserin güzellik ve saç bakımında bayanlar tarafından en çok tercih edilen nemlendirici yağlardandır.

Gliserin saça nasıl uygulanır? faydası nedir?

Gliserini faydası saçlarınızı nemli tutmasından ileri gelmektedir. Gliserin kullanmaya başladığınızda saçlarınızdaki nem, yumuşaklık ve mutluluğu göreceksiniz. Gliserini kullanmadan önce suyla eşit şekilde yani 1 ölçek su ile bir ölçek gliserini karıştırın. Daha sonra duşa girdiğinizde saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz gliserin suyunu eşit miktarda saçlarınıza sürerek 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve nemli, yumuşak saçları keyfini gliserin mucizesi ile yaşayın. Eğer saçlarınız çok kuru ise bu uygulamayı haftada 3 kere tekrar edebilirsiniz.

Gliserin ile saç bakımı nasıl yapılır?

Gliserin nemi saçın köklerine çekerek yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur. Saçlarınızın dokusu vetellerini koruma sağlar ve dış etkenlerden zarar görmesini engeller. Bu özelliği sayesinde saç telleri ve kökleri sağlıklı olurken saçlarınız da yumuşak ve nemli olur. Gliserinin bunların dışında saçlarınıza bakım yaparak saçların kabarması ve saç uçlarının kırılmasını azaltır. Saçlar soğuk veya güneşli havalarda fön ve saç maşası gibi yıpratıcı veya dış etkenlere maruz kalmış kuru saçlar için bir kaç haftalık gliserin saç bakımı ile eski canlı, parlak ve sağlıklı saç görüntünüze kavuşabilirsiniz.

Gliserin ile yaptığınız saç bakımında saçlar nem kazanırken aynı zamanda sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaksınız. Saç uçlarınız daha az kırılacak ve sık sık kuaförünüze giderek saç uçlarınızdaki kırıkları aldırmak zorunda kalmayacaksınız. Gliserin ile daha kısa sürede ve arzuladığınız uzun saçları kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

İlgili Ayrıca Bkz ; Saç Kırıkları İçin Evde Bakım Maskesi Yapımı

Gliserin yukarıda bahsetmiş olduğumuz duşta gliserin uygulama yönteminin aslında başka bir yolu daha var. Bu yöntem şöyledir.

3 bardak papatya çayı içerisine 3 çay kaşığı gliserin ve 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı ile 6 veya 8 damla biberiye yağı ilave ederek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sprey şişesine doldurun ve saçlarınız kuruduğu zaman saçlarınızın geneline sıkabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışım 10 gün boyunca ilk gün gibi taze kalır. Karışımı kullanacağınız zaman şişeyi iyice çalkalayın ve öyle kullanın.

Bir önceki yazımız olan Parlak Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu