Kişisel Bakım

Yüzdeki Cilt Kırışıklığı Nasıl Giderilir?, Cilt Kırışmasını Önlemenin Yolları

Yüzdeki cilt kırışıklığı nasıl giderilir?, cilt kırışmasını önlemenin yolları

Yüzdeki kırışıklıkları nasıl azaltabilirsiniz? Bu sorunun cevabını bilmek istemeyen kadın yoktur. Bu soruya cevap vermeden önce kırışıklıkları yaratan nedir? sorusuna cevap verelim. Kırışıklıklar, cilt üzerinde oluşan çizgiler ve bükülmelerdir. Onlardan bazıları organizmanın doğal yaşlanma sonucu, diğerleri dış faktörlerin etkisi altında oluşur ve bu yüzden onları önlemek daha kolaydır. Güneş ışınlanları, sigara içmek, çevrenin kirli olması, sinir cilt hücrelerinin imha etmekle cildin kendini imha eden serbest radikallerin oluşmasına neden olur. Bazı basit kurallara riayet edersek bu tehlikeden korunabiliriz;

Cilt kırışıklıklarını gidermek ve önlemek için güneş ışınlarından korunun

Güneş ışınlarının etkisinden korunun, özellikle saat 10.00-16.00’da gibi. Bu süre boyunca ultraviyole ışınları daha aktif ve zararlı olur. Kırışıklıkların oluşmasının esas sebebi güneştir. Kendinizi güneşin direkt ışınlarından korumak için sokağa çıkarken hafif malzemeden olan uzun kol elbise, şapka ve gözlük takın. Gözlükler sizin gözlerinizi, hem de onlar etrafındaki cildi ışından koruyacaktır.

Cilt kırışıklıkları için beslenmenize dikkat edin

Tam tahıllı ürünlerden, taze meyve ve sebzelerden, ceviz, yağlı balıktan (en az haftada bir kez) daha fazla tüketin ve gün boyunca 8 bardak su için. Yıpranmış cildi onarır ve kırışıklıkların sayısını azaltmak için yeni kollajen ağın oluşmasına yardım eden antioksidan, omega-3 asit yağları, proteinler gibi hareket eden vitamin ve minerallerin miktarı bile rasionda yeterlidir. Ayrıca, su besleyici maddelerin tüm organizma üzere nakline ve toksinlerin vücuttan hariç tutulmasına yardımcı olur, cildi nemlendirir ve elastikiyetini korur.

Cilt kırışıkları için meyve-sebze tüketin

Cildin güzelliği ve iyi bir ruh hali için her gün 500 gram (9 porsiyon) çeşitli renkte meyve ve sebze yemek gerekiyor ki, bedenin vitamin ve minerallere karşı talebi giderilsin. Vücudu omega-3 içeren yağlı asitler ve yararlı proteinler ile beslemek için haftada 3-4 kez menüde balığı yiyin. Fakat, bir çoklarımızın sürdüğü bu dinamik ve aktif bir yaşam tarzında genellikle gün boyunca sadece 3 porsiyon meyve ve sebze ve haftada 1 porsiyon yağlı balık tüketiyoruz. İşte bu yüzden, vücudumuzun günlük ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirme şirketinden wellness gibi gıda takviyeleri kullanmak önemlidir. wellness, iyi bir ruh hali için gereken vitamin ve mineralleri vücuda verir. Omega-3 asit yağları cildi nemli ve taze tutar, kalp-damar sisteminin ve beynin çalışmasını kolaylaştırır. Oriflame şirketinin wellness ürününün bünyesine astaksantin içerir. Bu, serbest radikalleri önleyen, kırışıklıkları azaltan, cildin nemlenme ve esneklik derecesini artıran güçlü antioksidandır.

Cilt kırışıklıklarını önlemek için trans yağ içeren besinlerden uzak durun

Hızlı Yaşlılık, organizmanın oksidasyonuna ve sağlığın bozulmasına neden olan gıdadan vazgeçin, özellikle margarin, cips, sanayi üretimi olan tatlılar vb. gibi hidrogenerezasiya edilmiş ürünlerde bulunan trans-yağlar.

Sigara bırakarak cilt kırışıklıklarını önleyin

Sigarayı bıraktım: sigara içmek kollagen ve elastini imha etmekle kırışıklıkların derin olmasına ve yerinde pekişmesine neden olur. Sigara hem de cilde kanın akışını azaltır, cilt oksijen ve besin maddelerinin kıtlığından muzdarip, solgun, kırışık ve halsiz olur.

Alkollü içeceklerden uzak durarak cilt kırışıklıklarını önleyin

Alkol içeceklerin tüketimini sınırlandırın. Vücudu zehirlenme ve yüksek kalori sağlamakta, alkollü içecekler hem de vücudu susuzlaştırır ve cilde sağlıksız görünüm sağlar. O, soluk olur, gözenekler ve kırışıklıklar genişler.

Cilt kırışmasını önlemek için egzersizler yapın

Aktif yaşam tarzı sahibi olun. Gün içinde 20-30 dakika fiziksel egzersizler kan dolaşımını artırır bu, oksijen ve besin maddelerinin ciltteki kılcal damarların aktif hale geçmesine yardımcı olur.

Cilt kırışıklarını önlemek için nemlendirici kremler kullanın

Gündüz kremleri ve gece kremleri. Yüz cildinin temizlenmesinden sonra nemlendirici kremin kullanımı kırışıklıkları azaltır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu