Saç Renkleri

Balkabağı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Balkabağı saç rengi, son zamanlarda hızla yükselen moda akımına kapılan bir saç rengidir. Sıcak renkler arasında olan balkabağı saç renkleri, son derece sıcak bir renktir ve bu saç rengi son zamanlarda oldukça popülerleşen ve hızla yükselen bir trend haline geldi. Moda renkleri arasında olan turuncuların, etkisi saç renklerine de sıçramış durumda. Balkabağı rengi, turuncu ve kızıl renkler arasında geçiş efekti yapan bir renk tonudur. Kadınlive kadın ekibi olarak balkabağı saç rengi kimlere yakışır bu konumuzda kaleme aldık.

Saçlar kadınların en çok özen gösterdikleri bölgelerden biridir. Çünkü saçların tarzı ve rengi kadınların görüntüsünü ve yüz tipini tamamen değiştirebilir. Örneğin saçlarını sürekli uzun ve düz kullanan kişilerin kahkül ya da kısa perçem kestirmesi ile yüz hatları çok farklı görünebilir. Kadınlar da bu değişimin farkında oldukları için saçları ile çok fazla ilgilenirler. Fakat bir kadının saçlarını ve yüzünü en farklı gösteren saçların rengidir. Kadınlar ten renklerine en çok yakışan saç renkleri tercih ederek daha çok güzelleşebilirler.

Balkabağı Saç Rengini Kimler Tercih Etmelidir?

Balkabağı saç rengi en cesur saç renklerinden biridir. Bu nedenle tercih edileceği zaman birkaç düşünmeli ve bu işten iyi anlayan bir kuaföre yüzünüze gidip gitmeyeceğini öğrenmeniz gerekir. Ayrıca rengi kullanırken ne kadar zorlanacağınızı ve akıp akmayacağını da bilerek yaptırmak gerekir. Balkabağı rengini tercih eden kişilerin genellikle açık tenli olması gerekir. Çünkü esmer insanlar kullandıklarında biraz açık kaçacağı için güzel görünmek yerine aksine absürt görünecektir.

Balkabağı saç rengini kullanabilmek için ten renginin beyaza yakın olması ya da sarı olması gerekir. Beyaz tenli ve koyu saçlı kadınlar da bu rengi rahatlıkla kullanabilir. Fakat kaş renkleri de saç renkleri gibi koyu olacağı için kaş renklerini de biraz açmaları gerekir. Ayrıca koyu saç rengi ile balkabağı saç rengi birbirine çok zıt renkler olacağı için dipleri geldiği zaman kötü görünecektir.

Bu nedenle belirli aralıklar ile dip boyası yaptırmaya gidilmesi gerekir. Balkabağı saç rengi en çok saçları doğuştan kızıl olan kadınlara yakışır. Çünkü ten renkleri bu renge daha çok uyum sağlar. Özellikle de dip doyası geldiği zaman diğer renkler kadar göze çarpmayacaktır. Bu nedenle dip boyası için daha geç gidilebilir.

Balkabağı Saç Modelleri Yeni Moda

Balkabağı Saç Rengine Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Balkabağı saç rengi ile doğru oranlı makyaj yapmalısınız. Doğru bir makyaj ile balkabağı rengini birleştirdiğinizde çok cool bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ten renginiz beyazsa, saç renginizi de balkabağı saç rengine boyarsanız, makyajınızı toprak ve sıcak tonlarda uygulamalısınız. Toprak tonlarında göz makyajları, turuncumsu renklerde allıklar, kontur uygulamaları ve güzel kirpikler bu saç rengine çok yakışacaktır. Ayrıca kırmızımsı ve turuncu renklere kaçan ruj kullanırsanız kusursuz bir güzellik sağlayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğer balkabağı saç renklerine sahipseniz, pembe renk tonlarında makyajı çok fazla uygulamamalınız gerekir. Bunun sebebi ise pembe renk tonları soğuk renkler arasında olmasıdır. Balkabağı saç rengi oldukça sıcak bir renk olduğundan dolayı birbirine uyum sağlamaz.

İlginizi çekebilir ayrıca bakınız; Bal Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Balkabağı saç rengi ve modellerini sizler için aşağıdaki galeride bir araya getirdik. İnceleyeceğiniz balkabağı saç rengi ve modelleri size ilham kaynağı olabilir.

Balkabağı Saç Rengi ve Modelleri / GALERİ

Yeni Trend Balkabağı Saç Rengi

Bir önceki konumuz da Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde en trend kıvırcık saç modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu