Dekorasyon

Yatağınızı Burcunuza Uygun Süsleyin!

Yatağınızı Burcunuza Uygun Süsleyin

Trend olan modellere ve çoğu ünlü tasarımcının zevkine göre dizayn ettiğimiz yatak odalarını aslında herkes kendi özelliklerine göre dizayn etmelidir.

Sizlere hangi burçların nasıl bir yatak odası tasarımına ihtiyaç duyduğu ve nasıl bir yatak odası tasarımında rahat ettiğini anlatıyoruz:

Koç burcu

Koç burcu canlı renkleri görmeyi seviyor, özellikle pembe, kırmızı, yeşil tonlarında ki canlı renklerden hoşlanıyor. Çok karışık bir tasarımdan pek haz etmeyen koçlar, daha çok sadelik ve renkliliğin kattığı o ışıltılı yatak odalarını çok daha fazla beğeniyorlar. Ancak koç burçları yataklarının yanı başında bir tatlı çiçek görmeyi de oldukça çok severler. Bu yüzden yatak odalarında bir çiçek görmek hiç zor değil.

koc-burcu-dekorasyonu-1

Boğa burcu

Boğa burcu yapısı gereği ile oldukça inatçıdır. Bu inatçı yapısı yatak odası tasarımında da göze çarpıyor. Boğalar, kolay kolay sade ve basit yatak odalarından haz etmiyorlar. Daha çok renkliliğin ön plana çıktığı, ışıltılı hatta zıt renklerin kullanımı ile de farklı tasarımların bulunduğu dekorlara bayılıyorlar. Çünkü onlar için sıradan olmak kabul edilir bir şey değil. Çok daha fazla sıra dışı olarak dikkat çekmeyi seviyorlar.

boga-burcu-dekorasyonu

İkizler burcu

İkizler adından da anlaşılacağı üzere farklı düşüncelere kapılabilen kişilerdir. Duygusal yönü güçlü ama mantığını da geride bırakmayan ikizler odalarında da duygularını görmek isteseler de mantık çerçevesinden çok da uzaklaşmak istemezler. Bu yüzden siyah ve koyu renkler ile donattıkları yatak odalarında asilliği yaşatırken bir yandan da duygularını öne çıkartarak kırmızı dokunuşlar yaparlar. Bu kırmızı dokunuşlar ile asilliğin yanında romantik duyguların da yoğun yaşanacağı bir yatak odasından hoşlanırlar. Bu yüzden ikizler yatak odalarında kendilerini hem duygusallıktan uzaklaştırmayacak hem de mantık çerçevesinde olacak tasarımları seçmelidirler.

ikizler-burcu-dekorasyonu

Yengeç burcu

Yengeçler son derece rahatlarına düşkün bireylerdir. O yüzden onlar için dekorasyondan önce konfor gelmektedir. Ama elbette konforunu sağlayan yengeçler o güzel sanatsal görüşlerini de odalarına yansıtmalıdırlar. Belki çoğu kişiye farklı ve saçma gelebilecek tasarımları yengeçler çok şık bulabilirler.

yengec-burcu-dekorasyonu

Aslan burcu

Aslan burçları her zaman gücü elinde tutmayı severler. Bu yüzden de gösteriş onlar için önemlidir. Evlerinde olacağı gibi yatak odalarında da şık ve modern tasarımları tercih edecek aslanlar, belki de şık ve gösterişli taşlar ile süslenmiş bir aynayı da dekor amaçlı yatak odalarına asabilirler. Ya da çok lüks gösteren bir avize ile bu lüks ve güç gösterisinin bulunduğu yatak odasında kendilerini oldukça güçlü hissederler.

aslan-burcu-dekorasyonu

Başak burcu

Başaklar dekorasyonda temizliğe ve titizliğe oldukça çok önem verirler. Başaklar için açık renkler her zaman daha cazip gelmiştir. Ancak bu renk beyaz olmaz çünkü beyaz kiri çok çabuk belli etmektedir. Daha çok krem ve gri gibi renkler ile kiri daha az belli eden renkleri tercih etmektedirler.

basak-burcu-dekorasyonu

Terazi burcu

Teraziler dengeli tasarımlardan hoşlanırlar. Hiçbir rengin diğerine çok daha ağır basacağı tasarımlar istemezler. Sakin ve loş bir yatak odası istiyorlarsa en az koyu renkler kadar açık renkleri de yatak odalarında görmekten mutlu olurlar.

terazi-burcu-dekorasyonu

Akrep burcu

Akrepler tutku ve şehvetleri ile bilindikleri gibi ateşli renkleri de çok severler. Bunu hayatlarında giyim kuşamlarına yansıttıkları gibi yatak odası tasarımlarında da ateşli renkleri tercih etmeyi her zaman ön planda tutarlar.

akrep-burcu-dekorasyonu

Yay burcu

Yay burçları her zaman monotonluktan kurtulmak isteyen bir burçtur. Bu burçta ki kişiler yatak odalarında standart bir tasarım görmeyi sevmezler, kendilerine göre onlara özel bir tasarım isterler. Bu sayede yatak odalarına girdiklerinde adeta bir mabet alanına girmiş gibi kendilerini huzurlu ve mutlu hissederler.

yay-burcu-dekorasyonu

Oğlak burcu

Oğlaklar her zaman sakinliği severler. Bu yüzden bu tutumlarını eşyalarında da kullanmak isterler. Yatak odası tasarımlarında ise belki de ahşap renklerini çok kullanarak sade ve şık bir şekilde sakinliği yansıtmayı düşünebilirler. Yerlere serecekleri rahat ve göze batmayan ufak kilimler ile de çok şık dokunuşları beğenirler.

oglak-burcu-dekorasyonu

Kova burcu

Kova burçları diğer burçlara göre biraz daha hareketlidir. Bu hareketliliklerini elbette yatak odası tasarımlarında da gösterirler. Çoğu kişinin yapmaya cesaret bile edemeyecekleri tasarımları onlar en ön plana çıkartabilirler.

kova-burcu-dekorasyonu

Balık burcu

Balıklar her zaman romantik tarafları ile ön plana çıkmışlardır. Bu yanlarını yatak odası tasarımlarında da isterler. Kırmızı ve koyu renkleri harmanlayarak ya da bordo ve siyah gibi renkleri karıştırarak sade ama bir o kadar da duygusal yatak odalarından hoşlanırlar.

balik-burcu-dekorasyonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu