Saç Bakımı

Zeytinyağının Saçlara Faydası ve Kullanımı

Zeytinyağının saçlara faydası

Zeytinyağı bitkisel doğal yağdır ve çok faydalı olan doğal yağlar içerisinde olan zeytinyağı sofralarımızda lezzet vermesi açısından kullanıyoruz ve aynı zamanda sağlığımız için faydasını bir çoğumuz bilmekteyiz. Zeytinyağının saça faydaları, kullanımı uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Aynı zamanda cildi nemlendirmek ve cildinizin daha sağlıklı görünümler kazanmasına yardımcı olan doğal yağlar arasında olan zeytinyağı nemlendirici ve besleyici özelliği ile kurumuş, yıpranmış ve koparak dökülen saçlar için son derece etkili yağlardandır. Zeytinyağı ile saç bakımı, yapmanız sonuncunda daha sağlıklı, güçlü, yumuşak ve parlak saçlara kavuşacaksınız ve aynı zamanda saçlarınız daha çok hacimli görünecektir.

Zeytinyağının dışında saçlara faydalı olan doğal bitkisel yağlarda bulunmaktadır. Bu doğal yağlardan bazıları ise tatlı badem yağı, argan yağı, jojoba yağı, çörek otu yağı ve kakao yağı gibi bir çok farklı yağ çeşitleri saçlarınız için saç bakımı yapabileceğiniz doğal yağlar bulunmaktadır. Zeytinyağının ise farklı bir yere sahip. Saçlarınızı mat ve solgun görünümlerden kurtararak daha canlı ve parlak görünmesini sağlarken aynı zamanda kuruyan ve çatlayan ciltlerde kullanımı da cildin onarılmasını yardımcı oluyor.

Zeytinyağının faydasını özetlersek kuru ciltlere, saçlara, nemlendirici özelliği, kırışıklıkları gidermekte, cilde ve saça yumuşaklık vermesi gibi bir çok faydaları vardır. Hatta zeytinyağı ayak bakımımında da rahatça kullanıp faydasını görebilirsiniz. Zeytinyağı kepeğe ve saç uçlarının kırılmasına karşıda etkilidir.

Zeytinyağının kepeğe karşı etkisi

Kurumuş saç deriniz ve yıpranmış saçlar sonuncunda oluşan kepekle başınız dertte ise etkili ve kalıcı çözümlerden biriside zeytinyağı ile saç kökleri ve saç derisine masaj yapmaktır. Zeytinyağının nemlendirici özelliği saç derinizi yumuşatır ve kepekli ve sorunlu saçlarınızı onarılmasına yardımcı olur. Haftalık olarak saçlarınıza 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. Çok fazla kepek sorununuz varsa 2 kere uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı saç uçlarının kırılmasına karşı etkisi

Özellikle kışın soğuk havadan, yazın güneş ışınları ve tuzlu suyun verdiği zarardan saç uçlarında kırılmalar meydana gelebilmektedir. Bunu önlemek ve onarmak için doğal zeytinyağı saçlarınıza kullanın. Haftalık periyotlar şeklinde saç diplerinden saç uçlarına kadar uygulayacağınız zeytinyağı ile saç bakımı, saç uçlarındaki kırılmaları önleyecektir. Saçınıza zeytinyağını sürdükten sonra yaklaşık 25 – 30 dakika arası bekledikten sonra saçı temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağı ile parlak, canlı saçlara kavuşun

Cansız, sönük ve mat saçların daha canlı ve parlak olması için en kolay ve etkili yolu ise doğal zeytinyağı kullanmanızdır. Normal saç şampuanları ve kremleri içerisinde sülfat gibi maddeler içerdiğinden dolayı sürekli kullanılması sonuncunda saçları kurumasına neden olur. Günlük olarak zeytinyağı ile saçlara bakım yapmanız saçlarınızın kaybettiği nemi geriye kazandıracaktır bu da dolayısıyla saçların daha canlı daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.

Zeytinyağı ile yumuşak, kolay şekil alan saça kavuşun

Zeytinyağı ile düzenli saç bakımı yaptığınızda saçlarınızı yumuşacık yapar ve kolay şekil almasına yardımcı olur. Haftalık periyotlarla uygulayabileceğiniz zeytinyağı maskesi ile bakım yapmanız, saçlarınızda yumuşaklık ve şekil verirken büyük kolaylık sağlayacaktır. Haftalık zeytinyağı ile saç bakımı yaparken saçınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz miktardaki doğal zeytinyağı ile saç deriniz ve saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yedirin. Daha sonra 25-30 dakika arası bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayarak temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu