Güzellik

20’li yaşlarda güzellik önerileri

20’li yaşlar için güzellik önerileri

Kadınlive ekibi olarak 20’li yaşlarda olan siz değerli okuyucularımız için güzellik önerileri yazdık son zamanların güzellik siteleri arasında yer alan olgunluğun masumiyeti ile birleşen 20’li yaşlardaki genç bayanlar için kız çocuğu gibi ve son derece zarif hanımefendi gibi görünmek mümkün. Size önereceğimiz güzellik bilgileri yirmili yaşlardan sonra kullandığınızda bir buçukluk olarak ile değerlendirilebilir yaşınız ilerledikten sonra yapmadığım şeyler için pişman olmamanız adını listemizdeki önerileri uygulamakta fayda var.

Prenses örgüsü

Artık prenses gibi görünmeniz çok kolay ve mümkün. Saçınızın ön kısmına minik bir örgü yapmanız tarzınızı değiştirecek ve size asilik katacak. Çok zahmetli gibi görünse de bu saç modelini yapmanın bir sorunu var. Öncelikle saçınızı sol kulağımızın üstünden arkasına kadar bir yuvarlak çizer gibi örün ve omuzlara doğru örmeye devam edin. Daha sonra tel toka ile tutturun ve sabitleyici spreyle örgüyü sabitleyin.

guzellik-onerileri-10

Canlı çiçekli örgüler

Canlı çiçekli örgü deyince aklımıza Frozen’daki Elsa aklımıza geliyor. Filmin seyircisinin çoğalması ile her yerde canlı çiçek ile yapılan Elsa örgüsü popüler olmaya başladı. Birçok kişi filmin halen etkisi altındayken çiçekli saç örgüsü kullanarak asil bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Platin küt kesim

Her kadının kendi tarzını oluşturduğu yaşlar 20’li yaşlardır. Cesur ve yeniliklere açık olduğunuz bu dönemde platin sarısı küt kesimi önermek mümkün. Kullanacağınız bu saç modeliniz Zara’dan alacağınız bir mini elbise ve eyeliner ile kombini tamamlayabilirsiniz.

guzellik-onerileri-7

Takma kirpikler

Son dönemlerin en çok tercih edilen takma kirpikler gözlerdeki derinliği arttırdı ve güzelliği daha çok ortaya koydu. Takma kirpikler birçok kadına hitap ederken yirmili yaşlardaki bayanlar için yapılan kirpik modelleri göz alıcı ve dikkat çekici. Lame Dore renklerde taşlı ekstra uzun kirpikleri öneririz.

Dağınık topuz

Eski yapılı saç modellerine nazaran son zamanların modası olan ve daha doğal görünen saç modelleri kendini daha çok ön plana koydu. Saçlarımızın yanını oldukça dağınık bırakarak topuz tokası yardımıyla balerin topuzu yapabilirsiniz. Daha resmi bir görünüm elde etmek istiyorsanız da saçlarınızı toplayarak örün ve daha sonra topuz yaparak da kullanabilirsiniz.

guzellik-onerileri-1

Altın dövme

Eski dönemlerde takılan altın bileziklerin yerine daha zarif görünen altın dövmeler hayatımıza girdi. Geçici dövmelerden tek farkı olan altın sarısı renkte olması.

Ombre saçlar

Yıllar önce dip boyası gelmiş diye tabir ettiğimiz saç modelleri şu an kuaförlerden istenen saç modeli haline geldi. Bu saç modeli her yaşa hitap etmesinin yanı sıra bazı uçuk renklerde yapıldığında yirmili yaşlara daha çok hitap ediyor.

Çiçek taçları

Son zamanlarda çiçek taşlarının popülerleşmesi ile neredeyse her caddede ya da satıcı da bulmak kolaylaştı. Çiçekli taşları kullanırken abartmanın masumane ve modern bir görünüm sağlayacaktır. Size önerimiz saçlarınızı yıkadıktan sonra fırça yerine parmaklarınızla kurulayıp olduğu gibi bırakmanız ya da dağınık bir topuzla çiçek tacını kullanmanız.

guzellik-onerileri-8

Renkli tırnaklar

Konu tırnaklara gelince tek renk ve Fransız manikürü tarihe karışarak yerine tırnaklarda yaratılan sanat eserleri ortaya çıktı geçtiğimiz sene abartılı tırnak sanatı tercih edilirken son dönemlerde daha çok minimalist bir akım hakim. Önerdiğimiz tırnak rengi neon veya uyumsuz renklerle Fransız manikürü.

Küt kaküller

Saçları dalgalı veya düz olan bütün bayanların kullanması gereken saç modelleri arasından biridir anlamlı bir göz makyajı ve kuyruklu bir eyelinerla size masumiyet katacak modeller arasında yer almakta.

guzellik-onerileri-2

Neon farlar

Yeni bir akım olan neon farlar dikkatleri gözlerde yoğunlaştırarak ön plana çıkarıyor. Bu farların turkuaz, fuşya, fıstık yeşili ve turuncu rengini bulmak da mümkün. Kullanacağınız buhar modeliyle partilerde ve davetlerde dikkat çekici olabilirsiniz.

Parlak renkli saçlar

Parlak diye bahsettiğimiz saçların sağlıklı olması değil dikkat çekici renkler kullanılması bu renkler pembe ya da neon rengi olabilir. Yirmili yaşlardaki çılgın gençliğin tercih edebileceği bu saçlar Lady Gaga ve Keşke gibi ünlülerin yarattığı akımla gündeme düştü. Aşırı değişikliğe karşı iseniz bile birkaç yıkamada değişebilecek boyalar kullanabilir ve kendinize yeni bir stil yaratabilirsiniz.

guzellik-onerileri-9

Uzun saç

Uzun yıllardır bayanların vazgeçilmezi arasında yer alan uzun saçlar hala güzelliğin ve gençliğin göstergesi. Uzun saçlı bayanlar genelde dikkat çekici olur ve diğer bayanların kıskandığı bir durum haline gelir. Saçlarını uzatıp bakımı ile uğraşmaktan korkan bayanlar ise postiş ya da kaynaklarla saç elde edebiliyorlar. Saçlarımızın uzunluğu gerçek olsun ya da olmasın güzelliği devamlı kılmak için haftada bir veya iki kez sıcaktan korumanız gerekir.

Çift eyeliner

Bu trend dikkat çekici bayanlar için favori haline geldi çoğu zaman tek bir eyeliner kullanmak bile zor gelirken çift eyeliner bayanların tercihi haline geldi. Double eyeliner’in iki türü vardır. Birincisi çok fazla zorlamayın iki kuyruklu eyeliner diğeri ise siyah eyeliner üzerine uygulanan renkli simli eyelinerler. Bu eyeliner çok marjinal bir görünüm sergilemektedir.

guzellik-onerileri-3

Neon pembe dudaklar

Neon son zamanların ikonu haline gelmeye başladı ve dudak tırnak göz makyajları öne çıkmaya başladı. bu makyajı yaparken en çok önerdiğimiz renk pembedir. Neon pembe dudak makyajı ne yaptınız da diğer makyajları daha hafif uygulamanız gerekir.

Ombre tırnaklar

Tırnaklarınızı bir boya paleti gibi aynı rengin tonları ile canlı göstermenin kolay ve mümkün yapmanız gereken ise aynı renkte farklı tonlarda oje ve sünger parçası kullanmanız. Ojeyi tırnaklarınızı uygulamak için tırnak büyüklüğünde sünger parçası ayarladıktan sonra bu süngerleri sürün ve tırnağınıza bastırıp çekin. Bu sayede tırnaklarınızı aynı anda istediğiniz kadar renk uygulayabilir ve tarzımız ortaya koyabilirsiniz.

guzellik-onerileri-4

Uzun kuyruklu eyeliner

Eyeliner uygulamak birçok kadın için zor olsa da vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Eyeliner sürmeyi başarabilen bayanlardansanız uzun kuyruklu eyeliner da süre biliyorsunuz demektir kuyruklu eyeliner her ne kadar zor olsa da dikkatleri gözlere çeker.

Kalın kaşlar

Kaşlarımızın yapısı nasıl olursa olsun karşınızdaki kişiye uyandırdınız etkide değişir. Son zamanlarda doğallıktan olan bayanlar bu konseptten en çok etkilenenler arasındadır. Kalın kaşlar dualı yansıtırken ince kaşlar bütün düşünceleri değiştirerek kalın kaşlara yöneliyor. Kaşlarını kalınlaştıran bayanlar kaş kalemi kullanıyor ya da alternatif tıp yöntemiyle sarımsak badem yağı gibi uygulamaları yöneliyor. Yöntem ne olursa olsun bu kaş modeli sizin de ilk tercihiniz olmalıdır.

guzellik-onerileri-5

Simli eyeliner

Son zamanların trendi olan simli eyeliner renkli far kullanmayı sevmeyen bayanlar için mükemmel bir buluş. Gözlerinizin dikkat çekici ve daha ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız bu akıma sizde katılabilirsiniz.

Mavi kirpikler

Mavi kirpikler dikkat çekmeyi seven bayanlar için reddedilmeyen bir fırsat sizde herkesin dikkatini çekmek için okyanus dalgası kirpik mavi maskara ile boyayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu