Güzellik

Çekici dudaklara kavuşmanın yolları

Çekici dudaklara kavuşma yolları, Bu yazımızda sizlere dudaklarınızı daha çekici hale getirebilmeniz için küçük ipuçları vereceğiz.

Kadınların büyük bir çoğunluğu güzel dudaklara sahip olmak ister. Bu güzellik ölçütü genellikle dudağın dolgunluğuyla alakalıdır. Günümüzde dolgun dudaklara sahip olmak için bıçak altına yatan, estetik ameliyat olan bir çok kadın bulunmaktadır. Bir ara Youtube’da yayılan, şişeyle dudak büyütme videoları vardı. Tabi ki böyle sağlıksız bir yöntemi kesinlikle önermiyoruz! Dudaklarımıza vereceğimiz güzelliğin yanında sağlıklı olmaları da gayet önemli. Dudaklarımız son derece hassas olduğu için özenli bir bakım ister. Güzel görünen dudaklar her zaman seksiliğin simgesi olmuştur. Dudağınızın rutin bakımını yaparken, zeytinyağı yahut bilindik nemlendiricileri kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

dudak-ruju

Sağlıklı dudaklara sahip olmak için, mevsime göre çatlamalardan koruyacak nemlendiricilerden kullanmanızı öneriyorum. Düzenli olarak dudaklarınıza peeling uygulaması yapabilirsiniz.

dudak-ruj-kalemi

Bu uygulamayı yaparken, dudaklarınızı suyla güzelce temizledikten sonra, kurulayıp nemlendirici uygulayın. Bu nemlendiriciyi bir fırça yardımıyla yahut parmağınızla dudağınıza yayın. Yayma işlemini tamamlandıktan sonra bir havluyla yavaş yavaş dudağınızın üzerindeki nemlendiriciyi temizleyin. Böylece dudaklarınız temizlenecek ve üzerindeki ölü deri temizlenecektir.

parlak-dudak-ruju

Ruj ve kalem seçimi için öncelikle sahip olduğunuz dudak şeklini belirlemelisiniz. Eğer ağzınız büyük ve dudaklarınız kalınsa, nötr bir ruj rengi seçebilir, dudaklarınızı daha ince gösterebilirsiniz. Bu uygulamanın yanında dudak kalemi kullanarak, dudağınızın iç sınırı boyunca dudaklarınızın çevresinden geçin. Dudaklarınızı olduğundan ince göstermek için koyu renk bir rujla boyamalısınız.

kalın-dudak-makyaj

Dudaklarınız ince ise koyu renklerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Çünkü koyu renkleri kullanmak dudaklarınızı daha da ince gösterecektir. Bu kez önceki uygulamanın aksine dudaklarınızın çevresini kalemle belirledikten sonra, içini açık renklerle doldurarak parlatın. Unutmadan, ruj uygulamasından önce nemlendirici kullanırsanız, daha sağlıklı ve kalıcı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Lipstick

Ruj ve kalem uygulamasının yanı sıra, dudaklarınıza zevklerinize uygun parlatıcılar kullanabilirsiniz.Güzel bir öpüşme için, simli ve çilekli olanlarından tercih edebilirsiniz. Parlatıcının dudaklarınıza verdiği dolgun görünüm, karşınızdakinin sizi öpmek için can atmasına sebep olacaktır.

fırça-ruj-dagıtır

Yazımızda bahsettiğimiz gibi, çekici dudaklara sahip olmanın ön koşulu sağlıklı dudaklara sahip olmaktır. Bunun için düzenli olarak dudaklarınızı nemlendirmeyi, ölü derilerden arındırmayı unutmayın. Ve dolgun dudaklar için asla sağlıksız yollara başvurmayın.

gündüz-rujları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu