Diyet Listesi

5 günde 2 kilo zayıflamak

5 Günde 2 Kilo Zayıflatan Diyet!

Çok yüksek miktarda kilo fazlası olmayanlar için kısa sürede fazlalıklarından kurtulmak için bir diyet programını paylaşacağız. Bu diyetle sadece 5 günde 2 fazla kilodan kurtulacaksınız! Bu diyet programı yaklaşık olarak günlük olarak 1100 kalori içerir. Yani buda daha anlaşılır bir şekilde söyleyecek olursak 5 günde 1,5-2 kilodan kurtulmanızı sağlar. Diyeti uygularken bol bol su tüketmenizi öneririz ve aynı zamanda hafif egzersizler de yapmalısınız. Tabii ki bu diyeti de diğer tüm diyetlerde olduğu gibi bir uzmana danışarak yapmanızda büyük fayda vardır.

5 günde 2 kilo zayıflamak

Zayıflamak için diyet programımız;

01. Gün zayıflama diyeti:

Diyetlerin en zor günüdür 1. günler o yüzden bu güne oldukça özen göstereceğiz özellikle sabah ilk yiyeceğimiz besinlerde ortalama 50 gram beyaz peynir biraz domates ve salatalık bir dilim de kepek ekmeği bize yetecektir. Ara öğün olarak ise 4 adet light bisküvi tüketilebilir.

Öğle yemeğinde ise ortalama 100 gram ızgara biftek, yağsız yeşil salata, 1 su bardağı ayran ve 1 dilim kepek ekmek tüketebiliriz. Ara öğünümüzde 1 adet elma, portakal veya kivi bize yeterli olacaktır.

Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon sebze yemeği, bir kasenin yarısı kadar az yağlı yoğurt, yağsız mevsim salatası, yarım porsiyon kadar az yağlı pilav bizi tok tutacak ve geceye kadar acıkmanızı engelleyecektir. Gece 1 porsiyon erik, çilek veya 1 adet elma açlığımızı bastıracaktır.

02. Gün zayıflama diyeti:

Gelelim 2. günümüze sabah elli gram dil peyniri, domates, salatalık, maydanoz, bir dilim kepek ekmek, şekersiz çay veya kahve bizim için güzel bir başlangıç olacaktır. Ara Öğün olarak 2 adet grisini yeterli olacaktır.

Öğle yemeği olarak 150 gram tavuk ızgara, yağsız yeşil salata, 1 su bardağı ayran, 1 dilim kepek ekmek bizi tok tutacaktır. Ara öğünümüz 1 adet elma, portakal veya kivi olabilir.

Akşam yemeğinde ise 1 kase sebze çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, yarım kase az yağlı yoğurt, yağsız mevsim sebzeleri, bir dilim kepek ekmek bizi geceye kadar tok tutar. Gece 1 bardak az yağlı süt bizim için yeterli olacaktır.

03. Gün zayıflama diyeti:

3. günümüzün sabah öğünü 50 gram az yağlı beyaz peynir, 4 veya 5 adet zeytin, domates, salatalık, 1 dilim kepek ekmek, şekersiz çay şeklinde olmalıdır. Ara Öğün olarak 1 kase yoğurt yeterlidir.

Öğle yemeğinde 1 kase sebze çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, yarım kase az yağlı yoğurt, yağsız mevsim sebzeleri, bir dilim kepek ekmek çok güzel bir öğün olacaktır bizim için. Ara öğünde 4 adet light bisküvi yeterlidir.

Akşam yemeğinde 100 gram ızgara biftek, 1 adet orta boy haşlanmış patates, bir su bardağı ayran, yağsız mevsim salata, bir dilim kepek ekmek gayet doyurucu olacaktır. Gece 1 adet elma, portakal veya kivi uykudan önce yeterlidir.

04. Gün zayıflama diyeti:

4. günümüzde sabah 50 gram dil peyniri, domates, salatalık, maydanoz, 1 dilim kepek ekmek, şekersiz çay veya kahve yeterlidir. Ara Öğün 2 adet grisini yeterli olacaktır.

Öğle yemeğinde 150 gr tavuk ızgara, yağsız yeşil salata, bir su bardağı ayran, bir dilim kepek ekmek bize yetecektir. Ara öğünde 8-10 adet badem tokluk hissi verir.

Akşam yemeğinde 1 porsiyon ıspanak, yarım kase az yağlı yoğurt, yağsız mevsim salata bizi gayet iyi bir şekilde doyurur. Gece 1 kase yoğurt tokluk hissi verir.

05. Gün zayıflama diyeti:

Ve artık diyetimizin son günümüzdeyiz. Sabah 30 gram kaşar peyniri, domates, salatalık, bir dilim kepek ekmek, şekersiz çay veya kahve bizi gayet doyurur. Ara öğün 1 adet elma, portakal veya kivi yiyebiliriz.

Öğlen yemeğinde 1 porsiyon sebze yemeği, yağsız mevsim sebzeleri, 2 dilim kepek ekmek yetecektir. Ara öğünde 2 adet grisini yeterlidir.

Akşam yemeğinde 100 gram ızgara balık, yağsız mevsim salata, 2 dilim kepek ekmek tüketmeliyiz. Ve diyetimizin son öğünü olan gece öğününde yani gece 1 adet elma, portakal veya kivi bize yetecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu