Dekorasyon

En popüler ev dekorasyonu rengi turkuaz

Ev dekorasyonunda renklerin önemi çok büyük, bu konumuzda son yılların en trend ev dekorasyonu rengi olan turkuaz renk tonundan bahsedeceğiz. Farklı ve sıra dışı ev tasarımlarımda renk patentleri dekorasyon konusunda her gün farklı bir tonu ile karşımıza çıkıyor.

Turkuaz renk tonu bu renkler arasında sadece bir tanesi özellikle ev dekorasyonunda en güncel, popüler olarak kullanılan renk oldukça favori bir ton diyebilirim. Capcanlı bir renk tonu olan turkuaz ev dekorasyonuna etkisi ise daha dinamik görünümler elde etmemize yardımcı oluyor. Muhteşem tasarıma sahip olmak istiyorsanız sizde ev dekorunda, farklılık yaratarak canlı ve dinamik renk olan turkuaz rengini tercih edebilirsiniz.

Muhteşem renkler arasında olan turkuaz rengi ister oturma odanızda, ister yemek odasında ve hatta banyoda dahi kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda bu renk tonu, farklı tarzlardaki mobilyalarla çok şık ve modern tarzlarda görünüm kazandırıyor. Evinizde oldukça şık alanlar yaratmak istiyorsanız, renk seçiminiz bu renkten yana kullanmalısınız.

turkuaz ev dekorasyonu 1

Turkuaz renginin ferah ve iç açıcı özelliği sayesinde evinizin havası değişecek. Ev dekorasyonu stilinde tercih ettiğiniz bu renk evinizi mükemmel ötesi bir görüntüye kavuşturacaktır. Bu renk özellikle genç ve dinamik görünmek isteyenlerin tercihleri arasında olan bir renktir. Rengin özellikleri arasında sakinleştirici ve rahatlık veren renkler arasında olduğundan dolayı ev dekorasyonunda en çok tavsiye edilen bir renktir.

turkuaz ev dekorasyonu 2

Bu renk tonunu evde eşsiz bucaksız tropikal okyanusu anımsatan görüntüsü ile oturma odası, yatak odası, mutfakta ve banyoda rahatlatıcı ve dinlendirici bir özelliği vardır. Bu muhteşem rengin diğer birçok farklı renkle birlikte uyum içerisindedir. Bunlar arasında daha çok beyaz renk, pembe renk ve turuncu gibi renkler oldukça uyumludur.

turkuaz ev dekorasyonu 3

Evinizin duvarları, farklı bir renk varsa turkuaz rengi boyaması zor geliyorsa pratik bir çözüm olarak, turkuaz rengine sahip şık dekoratif duvar kağıtları ile bu durumu hemen çözebilirsiniz. Duvar renginiz turkuaz renkte olduğunda mobilya renk tercihleriniz beyaz seçmelisiniz ve küçük dekoratif objelerde yine turkuaz rengi seçerseniz oldukça şık bir oda tasarımı ortaya çıkarmış olursunuz. Turkuaz renk tonları, huzur, sakinlik ve dinlendirici özelliğine sahip bir renk tonudur. Dolayısı ile yatak odası dekorasyonları için bu renk kullanılabilir.

turkuaz ev dekorasyonu 4

Turkuaz rengi ile uyum içerisinde olan birçok farklı renk grupları bulunuyor bunlar arasında kırmızı, turuncu renkler gibi canlı parlak renklerde birleştirebilir ve canlılık yanı sıra huzur dolu bir ortam yaratabilirsiniz. Turkuaz rengine sadece bu renkler uyumlu değil, bunların yanı sıra siyah, beyaz, sarı ve yeşil gibi renklerde uyumludur. Kısacası bu renkle doğanın barındırdığı tüm renkleri kombin yapabilirsiniz. Eğer turkuaz renk tonuna ışıltı, görsellik vermek istiyorsanız gümüş renk tonlarında aynalı aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

turkuaz ev dekorasyonu 5

Huzur ve dinginlik veren bu turkuaz ya da mercan renkleri birleşimini yazlıklarda kullanabilirsiniz. Farklı geometrik desen kumaşları yatak odalarınızda modern çizgilerle buluşturarak harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Doğanın yeşili ve pembe gibi renk tonları bir araya getirerek de turkuaz renk ile harika dekorasyonlar çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu