Diyet Listesi

Karnı Eritip, Belli İncelten ve Metabolizmayı Hızlandıran Baharatlar

Karnı Eritip, Belli İncelten ve Metabolizmayı Hızlandıran Baharatlar

Karnınızda toplanan artık yağları eritip daha ince bele kavuşmak istiyorsunuz? O zaman kadınlive kadın ekibi’nin sizler için araştırdığı metabolizma hızlandırıcı baharatları deneyin.

Araştırmalar sonucu kanıtlanmış olan mucizevi sebzelerden ve baharatlardan kullanmalısınız. Sevdiğiniz yemeklere bu baharatları katarak hem daha lezzetli, hem de sağlık için yararlı hale getirebilirsiniz. Diyet yapmadan artık kilolardan kurtulmak isteyenler aşağıda adlarını belirttiğimiz baharatları ve sebzeleri beslenme rasionlarına dahil etmelidirler.

Karnı Eritip, Belli İncelten ve Metabolizmayı Hızlandıran Baharatlar

Zencefil:

Mide için faydalı olan bu baharat zayıflamaya da yardımcı olur. Antioksidan bakımından zengin olan bu baharat metabolizmayı hızlandırır ve daha fazla kalori harcamaya neden olur. Zencefil aynı zamanda insana tokluk hissi verir.

Maydanoz:

Maydanozu salatalara ekleyebilirsiniz. Uzmanlar maydanozda olan antioksidanlar karaciğerin faaliyetini desteklediğini belirtiyor. Vücuttaki en büyük organ olan karaciğer besinlerin sık hazmı için çok önemlidir. Yağlanmış karaciğer metabolizmasını yavaşlatır. Bu ise şişmanlama riskinizi artırır. Odur ki, sağlıklı karaciğere sahip olmak için bol bol maydanoz yiyin.

Sarımsak:

Sarımsak yağları eritir. Kore’de araştırmacılar yedi hafta sarımsaklı yiyecekler yiyen farelerin vücut ağrılarının azaldığını gözlemlediler.

Tarhun:

Tarhunun içerdiği karnosik adlı asit kan şekeri seviyesini düşük düşürerek açlık hissini azaltır. Böylece, daha az beslenip, tez zamanda zayıflamanıza yardımcı olur.

Sarı kök:

Metabolizmayı hızlandırır. Vücudun daha fazla kalori harcamasına neden olur.

Kırmızı isot:

Biberli yemekler daha çok kalori harcamanıza neden olmakla birlikte iştahınızın da azalmasına yardımcı olur. Kırmızı biber kış aylarında en çok kullanmakta olduğunuz baharat. Çünkü bağışıklık sistemini güçlendiriyor, nezle ile savaşır ve bakterilere karşı kalkan görevini yürütüyor.

Hardal tohumu:

Hardal bitkisinden elde edilen bu baharat metabolizmayı inanılmaz derecede hızlandırır. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, hardal bitkisinde bulunan maddeler kas hücrelerini uyararak vücudun daha çok kas toplamasına yardımcı olur ve yağları eritir. Uykuyu düzenleyen melatonin hormonuna da etkileyen hardal asıl yağ düşmanı olarak kabul edilir.

Siyah isot (karabiber):

Koreli araştırmacılar siyah karabiber’de “pipeline” maddesinin yağ eritmekte etkili olduğunu kanıtlanmıştır. Araştırmanın sonuçlarına göre, bu madde yeni yağ hücrelerinin oluşumunu önler ve mevcut yağ hücrelerini yakar.

Tarçın:

Bu baharat vücutta yağ toplanmasına neden olan insülini düzenler. İştahı da kesen tarçın hızlı zayıflamanızı sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu