Dekorasyon

Yatak Odası İçin Mavi Renk Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası İçin Mavi Renk Dekorasyon Fikirleri

Yatak odasında genellikle pembe tonları tercih ediliyor olsa da, aslında yatak odası renk seçimi için en ideal renklerden birisi mavidir. Gökyüzü, deniz, dinginlik ve sakinlik simgesi olan mavi, yatak odasının dinlendirici etkisini kamçılayan ve huzur veren bir renktir.

Mavi, sakinliğin ve dinginliğin rengi olmasının yanında pek çok renk ile uyum sağlaması sebebiyle de dekorasyonu kolay bir renktir. Mesela gökyüzü mavisi ile orman yeşilini beraber kullanabilir ve yatak odanızda bir doğa havası estirebilirsiniz. Mavi ve yeşil yoğunluğunu kırması için de pembe tonlarında geçişler ideal olacaktır.

yatak odası mavi dekorasyon 1

Mavi Renk Yatak Odası Konseptleri

Turkuaz mavisini kullanarak daha canlı bir hava yakalayabilirsiniz. Mavi ile çok yakışan diğer bir konsept ise sarı ve turunculardır. Yatak odanızda mavi gökyüzünün altındaki sararmış yapraklar veya kızıl gün batımı havası estirmek de mümkün. Mesela doğal ağaç rengi mobilyalar, gök mavisi duvarlar ve sarı yapraklardan bir yatak örtüsü bu konsepti sağlayacaktır.

yatak odası mavi dekorasyon 2

Eğer ki odanızda mavi içeren hiçbir şey yoksa da odanızda küçük dokunuşlarla bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Mesela mavi abajurlar, yastıklar, tablolar gibi aksesuarlar arasında bütünlük oluşturarak odaya mavi rengi empoze edebilirsiniz.

yatak odası mavi dekorasyon 3

Mavi renk ile yapılacak en güzel konseptlerden birisi de kumsal havasıdır. Deniz mavisi ile kum bejini yoğun kullanarak araya katacağınız beyaz, lacivert ve kırmızılar odanızda bir sahil konsepti oluşturacaktır.

yatak odası mavi dekorasyon 4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu