Güzellik

Arap güzellerinin 5000 yıllık güzellik sırları

Kadınlive kadın olarak Arap güzellerinin sırlarını sizlerle paylaşacağız. Aziz hanımlar, bu seferki yazımızda hepimizi hayran eden Arap güzellerine adamak istiyoruz. Bir çoğumuzun Arap hanımlarının güzel makyajı, derisi, saçları ilgilendiriyor. Doğal yollarla Arap kadınları nasıl güzel görünüyor. Gelin birlikte bakalım.

Sır 1. Zeytinyağı.

Tarihçiler diyor ki, Arabistan kadınları 4000 yıldır, saf zeytinyağı kullanıyor. Onu ellerine, saçlarına, topuklarına, çimenden sonra bedenlerine sürüyorlar. Zeytin yağını kullanmadan önce biraz ısıtın. Saçlarınıza zeytin yağından maske yapın.

zeytinyagi

Sır 2. okaliptüs siyah sabun

Arabistan’ın siyah sabunları burada da moda. Mikrop aleyhine vitaminlerle zengin sabun Doğu hamamlarının süsü idi. Bu sabunun ünü Osmanlı sultan haremine de gelmiştir. Siyah sabun modern ovucu değiştirir. Önül baştan ayağa yıkanırlardı. Vücudu dezenfekte eder, yumuşatır.

siyah-sabun

Sır 3. Kına

Eskiden kadınların saç rengi, tırnak boyası, cilt hastalıklarının ilacı idi. Kına baş ağrısı, migren, haymorit, saçlarda kepek, hatta kemik ağrısının da merhemi idi. Eskiden nineler derdi ki, başım ağrıyor, kınanın süresi doldu. Kına günümüze kadar ulaşmış, ama sadece el ve ayaklara süs vurmak için kullanılır. Kınanın saçlara koymayı deneyin.

kina

Sır 4. Deve sütü

Vücut derileri pürüzsüz, yumuşak, ince, sürekli esnek ve tonusunda olsun diye, asil Arap kadınları, dansçılar, taze deve sütünden banyo ederdi. Şimdi de deve sütü Arabistan’da günceldir. Deve sütü ile Kleopatra da çimerdi. Eğer deve sütü bulamazsanız da, inek sütü ile banyo yapın. O da banyo dolusu süt yok. Bir banyo suya 1 litre süt yeterlidir.

deve-sutu

Sır 5. Deniz tuzu

Milattan 300 yıl önce Nabatey hükümranlığına Ölü denizin tuzundan kullanılırdı. Minerallerle zengin tuz tüm vücuda birebirdir. Bu tuzla banyo yapın.

Aziz bayanlar, her birinize daima güzel ve bakımlı olmayı arzu ediyoruz. Hanım kendisine ne kadar dikkat ederse, bir o kadar da güzel görünür … Unutmayın ki, ÇİRKİN kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.

deniz-tuzu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu