Güzellik

Kaş alırken nelere dikkat etmeli?

Yüze anlam katan en önemli elementlerden biri kaşlar. Kötü alınması bir anda yüzünüzün tüm ifadesini değiştirip anlamsızlaştırır olabilir. Bu nedenle hep güvendiğimiz insanların yanına gideriz.

Son dönemlerdeki sıkıntılar nedeniyle hepimiz güzellik için ayırdığımız bütçeyi sıkmaya, hatta neredeyse hiç harcama yapmamaya başladık. Yani iş başa düştü …)))

Evde kaşlarınızı sırası ile alırken bu hatalara düşmeyin!

Kaş nasıl alınır?

1. Hızlı kaş almayın : Kaşlarınızı alırken acele etmeyin, yavaş ve sakin olun. Bu sayede kaşınız girmez yanlış bir yerden fazladan alarak kaş çizginizi bozmazsınız.

2. Cımbızın sivri ucunu kullanmayın : Sivri kısmı ile alırsanız kaşlarınız ters çıkabilir ya da cildinize zarar verebilir.

3. Sırayı takip edin : Eğer kaş şeklinizden hoşnutsanız sadece yeni çıkan tüylerinizi alın. Kesin şekilde, her ihtimale karşı ekstra tüy, çünkü bir hatadan sonra çorap söküğü gibi gerisi gelir ve düzeltmeye çalışırken daha çok bozulur. Önerilir ki, ilk önce koyu bir kaş kalemi ile kaş şeklinizi vurgulasanız, kalem çekilmiş yerden dışında kalan tüyleri sıra ile götürdükçe sıra bozulmaz …

4. Kaşlarınızı çok inceltmeyin : Çok ince alınmış kaş, eğer kaş ve göz arasındaki mesafenin çok size şaşkın bir ifade verir. Ayrıca yaşınızdan büyük görünmenize neden olabilir.

5. Sap kullanmaktan kaçının : Eğer sap kullanma konusunda acemiyseniz kesinlikle kullanmaktan kaçının. Çünkü yapacağınız yanlış bir hareket kaşınıza telafisi zor bir hataya neden olabilir. Sivilce ya da tüylerinizin ters çıkmasına neden olabilir.

6. Makas kullanın : Kaşlarınıza cımbız ile resim verdikten sonra mutlaka makas kullanarak kısaltın. Bu sayede kaşlarınız daha sıkı görünecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu