Aşk & İlişkiler

Aşk ve Sevgi Mesafe Tanımaz!

Aşk ve Sevgi mesafe tanımaz

Boşanan kişi sayısının artması ve değişen değerler aile ve evlilik konusunda birçok farklılığa sebep olsa da romantiklik günümüz evliliklerinde hala önemini korumaktadır. Yapılan araştırmalara göre günümüzün erkekleri romantiklik konusunda eski zamanlara göre oldukça dikkatli davranmaktadır. Aşk ve bu romantiklik günümüz ilişkilerini oldukça etkilemektedir.

Sevginin yönünü değiştiren ilişkilerde ki engellerden biri olarak karşımıza çıkan şey mesafedir. Çünkü bireyin sevdiğinden uzak kalması aradığı heyecanı tatmasına engel olmaktadır. Buna rağmen uzak mesafeler ilişkinizi yürütmenize engel değildir. İlişkinin her iki tarafı da açık görüşlü ise aşağıda sıralayacaklarımızı gözden kaçırmamalısınız.

01. Aranızdaki münasebeti ihmal etmemeye özen gösterin

İlişkinizin yolunda gitmesi için karşı tarafa zaman ayırmak ve ilgi göstermek gerekir. İster yanınızda olsun, ister çok uzaklarda her koşulda bu geçerlidir. Bu yüzden sık görüşmeniz, telefonla iletişime geçmeniz, görüntülü görüşme zamanları ayırarak iletişim ağınızı aktif tutmanız önemlidir. İçinizden gelerek çaba harcamanız ve sık bir şekilde partnerinizle iletişime geçmeniz ilişkinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir.

02. Teknoloji alanındaki yenilikleri sıklıkla takip etmelisiniz

Bugünün şartlarında teknolojideki yenilikler iletişim için oldukça önemli bir araçtır. Görüntülü konuşma araçları, programları tüm dünya genelinde iletişiminizi sağlayan, daha ucuz olan ve kolaylık sağlayan araçlar sınıfındadır. Çiftler mesafeyi sorun etmeden iletişim kurmaktan da hoşlanırlar. Teknoloji ile ilişkinizi sağlam tutacak fırsatlar yakalayabilirsiniz.

03. Problemlerinizi güven bağı içerisinde çözmeye çalışın

İletişim kuramadığınız zaman sakin kalmaya dikkat etmelisiniz. Hayatınızda meydana gelen değişimler çileden çıkmanıza neden olmamalıdır. Hayatınızdaki bireyle konuşmamanız güven problemi yaşamanıza neden olabilir. Sevgiliniz çalışmak amacıyla başka bir yere taşınmış olabilir ve orada yeni arkadaşlar edinerek onlarla vakit geçirmekteyse endişelenmemelisiniz. Eğer bu sebep sizin ona karşı güvensizlik duygusu hissetmenize neden olmadıysa ilişkinizi sürdürmeye devam ediniz.

04. Sevginiz sadece ona özeldir

Sevgilinize karşı duygusal yaklaşımlarda bulunarak onun dikkatini çekiniz. Sevgilinizin sadece ona ait olan özelliklerini ve ona aşık olmanıza neden olan özelliğini gözünüzün önüne getirerek onu düşünün. Aklınızdaki şüphelerden kurtularak sevginizi güçlendirin.

05. Sevgilinizle geçirdiğiniz zamanların kıymetini ve değerini bilerek sevginizi güçlendirin

Birlikteliğiniz sürecinde bazı şartların değişebileceği gibi mesafeler de değişiklik gösterebilir. Buna rağmen sevgilinizle uzun bir süre uzak mesafeli bir ilişkiyi muhtemelen yaşamayacaksınız. Kısa süreli de olsa belirli aralıklarla birbirinizi görme fırsatı yakalayacaksınızdır. Bu fırsatı doğru bir şekilde değerlendirip, sevginizi ve hislerinizi doğru yansıtmayı amaç edinmelisiniz. Bunun için de buluştuğunuz zaman neler yapabileceğinizi planlayıp birlikte geçirdiğiniz vakitlerin tadını çıkarmaya bakın.

06. Heyecanınıza engel olmaya çalışın ve duygularınızı yatıştırın

Her türlü değişikliğe bir anda ayak uydurabilmek oldukça zor olabilir. Bu değişikliklerden biri taşınmaksa ve uzaklaşmanıza, birlikte zaman geçiremeyecek olmanıza neden olacaksa, bu durum taraflar arasında kırılganlıkların yaşanmasına neden olabilir. Böyle bir durum sonucu çiftlerde bunalıma ya da depresyona girme ihtimali göze çarpabilir. Sonuç olarak hayata karşı olumsuz gözlerle bakmanıza ve olumsuz duygular beslemenize neden olabilir. İlişkiniz için oldukça canlı, güçlü ve enerjik bir yapıya sahip olmalısınız. Bu sizin için çok önemli bir durumdur.

07. Yapacağınız romantik sürprizlere odaklanın ve en doğru tercihleri belirleyin

Uzak mesafeli ilişkinizi sürdürebilmeniz için öncelikle kesin duygular beslemeniz gerekmektedir. Çünkü sevgilinizle uzun süre görüşemeyecek olmanız ilişkinizin geleceği konusunda bazı endişeleri de beraberinde getirmektedir. Önüne geçmek için net duygulara sahip olanız gerekir. Kafanızda ki planları netleştirerek sevgiliniz için çabalamanız gerekmektedir. İlişkinizin ayakta kalma şansı bu sürprizlerle daha da artmakta ve birlikte aşka adım attığınızı tekrar anlamanıza sebep olmaktadır.

08. Birbirinizden ayrı kalmanızın size sağladığı faydaları da düşünerek hareket edin

Genelde uzak mesafeli yaşanan ilişkilerde ilişkinin sürekliliği ve devamı açısından bazı durumları ele almak gerekebilir. Yaşadığınız ilişkiye ileri görüşlü ve açık bir şekilde bakarsanız, sevdiğiniz kişiden ayrı kalmış olsanız dahi bu zaman dilimi içerisinde de olumlu yönlerin olduğunu düşünebilir ve bu durumun aranızdaki sevgiyi kuvvetlendirebilmesi de muhtemeldir. Bunu fark etmeniz de uzun bir süreyi bulabilir bunun için sabırlı bir şekilde beklemeli ve kendinize bunun için zaman tanımalısınız.

09. Sevdiğinizin karşısında oldukça doğal olmaya çalışın

Monoton bir yaşantının gerçekleşeceği gerçeğini idrak etmeniz oldukça normal bir durumdur. Buna rağmen yine de doğal kalabilir ve maceracı bir yapıya sahip olabilirsiniz. İlişkinizin canlı ve heyecan dolu olmasına sebep olabilir. Her ne olursa olsun sevdiğiniz kişiye onu arzuladığınızı ve sizi heyecanlandırdığını söyleyerek sevginizi güçlendirin. Bazı zamanlarda sürprizlerle ilişkinizi taçlandırın. Bir anda önüne çıkın, çiçekler alın, çikolatalar gönderin. Bu yaptığınız jestler her ikinizin de yaşamınıza katkı sağlayarak uzakta olsa aynı duyguları yaşamanıza yardımcı olacaktır.

10. Sosyal olmaya gayret gösterin

Sevdiğinizi sosyal hayatınızın başköşesine yerleştirmiş bir yaşam sürmüş olabilirsiniz fakat o uzak bir yere gitti diye kendinizi eve hapsetmenize gerek yok. Aksine sevgilinizin uzağa taşınmış olması sonucu yoğun bir sosyal hayat yaşamanız hem sizin duygusal olarak boşluğa düşmenizi önlerken hem de aranızdaki diyalogu da kuvvetlendirecektir. Sevginiz için sosyalleşmek ilişkinizi olumlu yönde etkileyebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu