Hayata dair

Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler eşlerini neden aldatıyor

Eğer aldatılmış bir bayansanız kendinizi çirkin, aptal ve ilgiye değer olmayan biri olarak sakın görmeyin. Harri Neuman ünlü bir evlilik danışmanı olarak erkekler ve aldatma arasındaki gerçeği gözler önüne sermek için geçmişte aldatmış ve aldatmamış 200 evli erkekle tanıştı ve bu konuyu tartıştı.

Erkekler neden aldatır?

Neuman ünlü bir evlilik danışmanı olarak, erkeklerin aldatmaları üzerine çeşitli gözlemler yapmaktaydı ama en doğru cevaba ulaştıracak olan bu soruyu eşi sayesinde buldu. Bunu aldatmış adamlara vermek daha mantıklı olmaz mı? dedi karısı. Bunun üzerine seçilen 200 aldatmış ve aldatmamış adamla çalışmalara başladı. Bunun sonunda TheTruthaboutCheating (Aldatma hakkındaki gerçek) adlı kitabını yayımladı.

Bu erkek grubundan aldatanların %48’i duygusal huzursuzluk sebebiyle aldatıyor. Yani artık erkeklerin büyük çoğunluğunun daha çok cinsel ilişki için aldattığı yalan oldu. Yapılan bu araştırmaya göre erkeklerin sadece %8’i ilişkideki huzursuzluk sebebiyle aldatıyor. Neuman “Medeniyetlerimizde erkeklerin ilişki hayatında her zaman daima mutlu olması gerektiği” gibi bir algı söz konusu. Lakin görüyoruz ki erkekler ilişkiden tatmin olmak yerine daha çok duygusal huzura önem veriyorlar. Yani sadece kadınlar değil erkekler de anlaşılmak istiyor. Genellikle yaptıkları hemen hemen her şey için eşlerinden izin istiyor beyler ve her başarılı erkeğin arkasındaki kadın burada işe karışıyor.

Araştırmalara göre aldatanların %66’sı aldatma esnasında günahtan çekinir. %66 az bir rakam değildir ve ilk bakışta korkutucu görünebilir. Yine yapılan bu araştırmaya göre aldatanların hepsi hemen olay esnasında pişman olmaktadırlar fakat iş işten geçmiştir. Ama asıl sorun şudur ki bu günah hissi aldatma öncesi kişiyi engelleyecek kadar güçlü değildir. kişiler ruhlarını ve duygularını bir şekilde ayırır ve mutlaka ki kendilerini kandıracak bir yer bulurlar. Bu şekilde kişiler aldatma evresine kadar kendilerini kandırarak devam ederler ve sonrasında pişman olurlar.

%77 gibi bir diğer büyük çoğunluğun ise yine aldatmış bir dostu bulunmakta. İster istemez tabi ki herkesin aklına bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözü geliyor. Onlar kendilerini şöyle avutuyorlar; benim en iyi arkadaşım iyi adamdır, başka kadınlarla buluşuyor eşini aldatıyor ama o eşini seviyor. Arkadaşım sevgilisini aldatıyor bunun yanlış olduğunu söylesem bana kim inanır ki, hem bende başka kadınlarla görüşüyorum kim bilecek dostum da söylemez ki. Bu öyle hassas bir konudur ki bir ortamda arkadaşının gözlerinin kayması bile kişiyi etkileyebilir ve onun da gözleri başka yerlere kayabilir. Aldatma işinde çok da profesyonel olmayan kısa süreli ilişkiler yaşamış ve benzer dostlara sahip kişiler aldatmaya yatkın bir pozisyondadırlar ve büyük çoğunluğu aldatırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu