Makyaj

Mavi gözlü bayanlar nasıl makyaj yapmalı?

Mavi gözlü hanımların gözlerini yansıtan bir makyaj çekmesi önemlidir. Çünkü gözlerinin rengini bağlamamalı, aksine ortaya çıkarmalıdır. Doğumsal hoş gözlere sahip olan mavi gözlü hanımların çok abartılı bir makyaja ihtiyacı yoktur. Açık ve mat renkler gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarır. Çok koyu tonlar ise tam tersi, kötü bir etki yaratabilir. İşte bu nedenle doğru bir makyaj yapmak gerekir. Aziz kadınlar, mavi gözlü bayanlar için düzgün makyaj çekmek kuralını sizlere sunuyorum. Buyurun beraber bu kurallara dikkat edelim.

Mat renkler

Mavi gözlere en çok yakışan renkler mat ve şeffaf renklerdir. Açık mavi, mor, şeftali tonları, soluk pembe ve teni kullanarak gözlerinizin ışıltısını vurgulamış olursunuz.

Koyu gölgeler

Eğer belirgin bir makyaj çekmek istiyorsanız koyu renklerden de kullanabilirsiniz. Şık bir akşam yemeği, ya da iş toplantısı için göz farı olarak koyu kahverengi, koyu kırmızı veya mor gibi renkleri seçebilirsiniz.

Mavi gölgeler yanlış seçimdir

Mavi gözlere mavi göz farı çekilir – fikri aslında tamamen yanlıştır. Çünkü gözlerinizin güzelliğini kaybedebilir. Eğer mutlaka mavi kullanmak istiyorsanız açık mavi ya da koyu lacivert kullanmaya dikkat edin.

Örtüşen renkler

Yine mavi gözlü kadınlar için birbirini tamamlayan ve bütünleştiren renkleri kullanın. Örneğin açık kahve ile bakır tonları, ya da pembe ile mor gibi.

Karma mavi astar

Karma mavi her zaman iddialı bir renktir ve gözünüzde bu rengi kullanırsanız gözleriniz ışıltılı ve güçlü bir etkiye sahip olur.

Sıcak tonlar

Mavi soğuk bir renktir ve hoş bir çelişki yaratmak için gözlerinize sıcak renkleri uygulayabilirsiniz.Toprak renkli tonlar ve turuncu ilk seçimlerinizden olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu