Kişisel Bakım

Boyun Cildini Genç Gösteren Bakım

Boyun Cildini Genç Gösteren Bakım

Hep genç kalmak kadınların ezeli ve edebi arzusudur. Eğer uzun veya güzel bir boyuna sahip olmak, aynı zamanda, boyun cildinin pürüzsüz ve yumuşak olmasını arzuluyorsanız, Kadinlive.com sunduğu yaptığı meslehetlere dikkat ederseniz iyi olur.

Boynunun cildi çok çabuk yaşlanıyor. Normal bakım yapılmadığında boynun cildi artık 30 yaşından sonra sarkmaya başlar ve kırışıklıklarla izlerle görülür. Bunun birçok sebebi var. Boyunun cildi çok naziktir ve vücudun başka bölümlerine oranla daha sık çevredeki ortamın etkisine maruz kalıyor. Bu ise cildin yeterince beslenmemesine ve doğal olarak, hızlı yaşlanmasına neden olur. Boyunun yapısı da onun yaşlanmasını hızlandırır. Boyun, neredeyse her dakika hareketedir. Bu ise dinlenmesine izin vermez.

Boyun bakımı

Boyuna fondöten sürmekle onun cildinin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle, yüz cildi gibi boyun cildine de bakım göstermelisiniz. Bazı kozmetologlar boyunun yaşlanmaması için sıcak tutulmasını önermektedirler. Fakat doktorlar bu yöntemi tavsiye etmiyorlar.

Bitkisel otlardan hazırlanmış ılık kompresler boyun için çok iyidir. Bunun için havluyu ıhlamur çiçeğinin demledikten sonra posasından, çayda veya sütte ıslatıp sıkı sıkın ve 15-20 dakika kadar boynunuza sarınız. Akşam yıkandıktan sonra boynunuza krem sürün.

Dört yere katlanmış havluyu tuzlu suda ıslatıp onunla boynunuzu sarın. Ellerinizi kremleyin ve çenenin alt bölümünü masaj yapın, sonda ise elin arka kısmı ile boynunuzu ovalayın.

Boyun için başka bir bakım da var: duş veya banyo yapmadan önce boynunuzu kremle ovalayın ve nemli havluyla sarınız. Banyoda olduğunuz sürede birkaç kez havluyu ılık su ile ıslatın. Bu boyunun zarif cildini gençleştirir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu