Makyaj

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Ruj denilince akıllara ilk gelen renk hiç şüphesiz kırmızı rujdur. Yani kadınlar için kırmızı ruj bir yana diğer rujlar bir yanadır. Kırmızı ruj modası hiç bir zaman bitmeyecek bir moda akımıdır. Hemen hemen her giyim tarzına yakışan kırmızı ruj her kadının vazgeçilmezi konumunda.

Kırmızı ruj sürebilmek, biraz da cesaret isteyen bir durumdur. Pembe, kahve rengi, nude renklerdeki rujlar gibi günlük kullanıma uygun olmadığı için sürekli ve gündelik kullanıma uygun bir renk değildir. Kırmızı ruj tüm renkler arasında kullanılması en zor ve maharet isteyen renktir. Bu yazımızda kırmızı ruj sürme teknikleri ve inceliklerinden bahsedeceğiz.

Kırmızı ruj sürmek için ilk olarak ne gibi bir ürün kullanmak istediğinize önceden karar vermelisiniz. Mesela lipstick, lip stain, gloss veya lipliner gibi ürünler arasından tercih yapmalısınız. Daha parlak, canlı ya da mat kırmızı rujlar tamamen sizin zevkinize kalmış. Mat kırmızı ruj sevenler için lipstick mat ürünler bulunurken daha parlak bir kırmızı için ise lipgloss ürünler tercih edilebilir.

Ürün seçimine karar verdikten sonra, sürmek istediğiniz kırmızı rujun renk tonuna karar verin. Özellikle kırmızı ruj seçerken ten renginizi dikkat etmelisiniz. Örneğin buğday tenli ve esmerler için alt renk tonları turuncu ve sarı olan renkler uygun, beyaz tenli bayanlara yakışan tonlar ise, mavi, mor alt renk tonlarındaki kırmızı rujları kullanabilirler.

Kırmızı Ruj Teknigi

Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri

Kırmızı ruju kullanacağınız durumlarda göz makyajının daha hafif ve soft kalması gereklidir. Çünkü kırmızı ruj yeterince dikkat çekici bir renk olduğu için gözdeki ağır makyaj ile birlikte çok aşırı görünecektir.

Kırmızı rujda en dikkat edilmesi gereken durum dış kontürün düzgün olmasıdır. Bunu sağlayabilmek için dudak kalemi kullanılabilir. Rujunuzun aynı tonunda veya bir koyu tonunda kullanacağınız dudak kalemi uygun olacaktır. Rujunuzu uygulamadan önce dudak çizginizin tam hizasında çizeceğiniz kontür çizgisinin içine rujunuzla doldurduğunuz da görünüm daha iyi olacaktır. Dudak kalemi hem kusursuz bir görünüm vereceği gibi dudaklarınızı daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Ruja daha mat bir görünüm verebilmek için uygulamadan sonra transparan pudra kullanılabilir. Ayrıca dudak ortasına kullanılacak bir kaç ton açık kırmızı ruj dudağınıza boyut kazandırabilir. Bu uygulamayı parmak uçlarınızla veya ruj fırçası kullanarak tam dudak ortasına yoğun bir renk verip altta kalan koyu rujunuzla karışmasını sağlayın.

Bir diğer konumuz da sizlere Evde doğal makyaj temizleyici nasıl yapılır? başlıklı konumuzda makyaj temizleyicileri hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu