Diyet Listesi

Yiyerek zayıflayın

Yiyerek zayıflayın ve kilo verin!

Çağımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan obezlik birçok kişinin sıkıntılı durumlarında bir tanesidir. Araştırmada bulunan bilim adamları yiyerek zayıflamanın mümkün olduğunu ortaya koyuyorlar.

Özellikle birçok gıda direkt olarak metabolizmayı çalıştırıyor. Uzun zaman tok tutan ve yağ yakan gıdalar metabolizmayı hızlandırarak kilo vermemizi kolaylaştırıyor.

Yiyerek zayıflayın

Patlamış mısır

Araştırma sonuçlarına göre, patlamış mısır tüketmek diğer aparatif gıdalara göre tok kalmanızı sağlıyor. Fakat patlamış mısır tüketirken yağsız ve az tuzlu olarak yapıldığı taktirde uzun süre tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı oluyor.

Tuzsuz peynir

Bilim adamları tuzsuz peynirin yağ yakımın da etkisi olduğunu ortaya çıkarttı. Tuzsuz peynir yediğinizde sizi uzun süre boyunca tok tutmaya yarıyor.

Mandalina

Mandalinanın sadece bir tanesi 35 kaloriden ibarettir özellikle cildinizi güzelleştirerek son derece rahat tüketebileceğiniz gıdalar arasında bulunmaktadır.

Greyfurt

Tadından dolayı birçok kişinin pek tercih etmediği greyfurtun yarısında sadece 37 kalori bulunmaktadır. Kalp hastalığı riskini de azaltarak son derece rahat tüketebileceğiniz isterseniz sıkıp suyunu da rahatlıkla içebileceğiniz bir meyvedir.

Yağsız et

Kaslarınızı koruyarak vücudunuzun kalori yakmaya daha çok hızlanmaya metabolizmanızı hızlandırarak sizlerinde zayıflamasına faydalı olacak önemli besinlerden bir tanesidir. Haftada altı kere yenilen yağsız kıyma yemeyenlere oranla yüzde yirmi beş daha fazla kilo kaybetmiştir.

Elma

Lif kaynağı olan yemeklerden önce tüketildiği takdirde yüzde 15 oranında daha az kalori almanızı sağlıyor.

Yulaf

Tam tahıllı olan gıdaların sabah tükettiğimiz taktirde o gün daha az kalori alacaksınız. Özellikle ekmeğinizi yulaflı tercih ederseniz uzun süre daha tok kalabilirsiniz.

Baklagiller

Özellikle baklagilleri tercih ederek kabızlığın önüne geçebilirsiniz mercimek kötü kolesterolü de etkileyecektir. Uzun süre tok kalarak siz nerede daha sağlıklı bir şekilde diyet yapma imkanına kavuşabilirsiniz baklagilleri tüketmeye dikkat ederek kilo kontrolünüzü yardımcı olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu