Anne & Çocuk

Bebeğe İsim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

İlk duyduğunuz andan itibaren içinizde bir sevgi uyandırması, en önemli kriterlerden biri. Bebeğinize koyacağınız isim konusunda oldukça dikkatli davranmalısınız. Çünkü ona daha bebekken koyacağınız isim, büyüdüğünde karakterini yansıtacaktır. Bu nedenle sizler için bir araştırma yaptık ve isim koyarken hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğini derledik. İşte o konular…

İlk duyduğunuzda sevmeniz

Bebeğinize koyacağınız ismi ilk duyduğunuz anda sevmeniz önemlidir. Önce seçtiğiniz ismi, soy ismiyle birlikte bir kaç kez tekrarlayın. Eğer duyduğunuz anda kulağınıza hoş geliyorsa, o ismi koyabilirsiniz demektir.

Herkes tarafından anlaşılabilir olması

Bebeğiniz için seçeceğiniz isimlerin anlaşılabilir olması, onun büyüdüğü zaman sıkıntı yaşamasını önleyecektir. Farklı isimler koymak isteyebilirsiniz ancak bu isimler, diğer insanlar tarafından anlaşılmayacağı için çocuğunuza sıkıntı yaşatacaktır. Bu nedenle herke tarafında bilinen Zeynep, Fatma, Elif, Mustafa gibi isimleri tercih edebilirsiniz.

Koyacağınız ismin anlamının güzel ve olumlu olması

Bebeğinize koyacağınız ismin anlamının olumlu olması, onun davranışlarını belirleyecektir. Bu nedenle anlamı sevgili, saygılı, anlayışlı gibi davranışları ifade eden isimleri seçmenizde fayda var.

Mantıklı isimler konulması

Bebeklere isim koyma konusunda, içinde bulunduğumuz zaman diliminde en çok karşılaşılan durum Derya, Hikmet, Deniz, Toprak, Ada gibi bazı isimlerin hem kız hem de erkeklerde olması. Çocuğunuzun cinsiyetini net olarak belli edecek isimler koymanız, ileride yaşanabilecek yanlış anlamaları ortadan kaldıracaktır.

Koyacağınız ismin söylenişinin kolay olması

Bebeğinize koyacağınız ismin kolay bir şekilde söylenebilmesi de, oldukça önemlidir. Örneğin ilerleyen zamanlarda çocuğunuz yurt dışına çıkabilir. Bu durumda isminin kolayca söylenebilmesi, onun için büyük bir artı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu