Diyet Listesi

Kilolara limon sıkın

Kilolara limon sıkın

Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız limonun ciddi derecede etkili olduğunu söyleyen Profesör Dr. Ziya Mocan ara öğünlerde greyfurt yenmesinin önemli etken olduğunu belirtti.

Çok hızlı bir şekilde kilo alıyorum vermekte zorlanıyorum metabolizma yavaş çalışıyor diyorsanız Medical Park Fatih Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Dr. Ziya Mocan kilo vermenin hızlı bir metabolizmanın etken olduğunu bildirdi kilo vermek isteyenler kesinlikle aç kalmamalı diyen Dr. Mocan hızlı kilo vermenin yollarını değerli okullarını anlattı.

Narenciye grubunun kilo vermede etkili olacağını bildiren Profesör Doktor limon elma gibi asit içeren gıdaları tercih etmeleri konusunda uyardı turp maydanoz metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtti.

Yağ yakıcı etkenlerden bir tanesi olarak bilinen sirkede son derece faydalı olduğunu bildiren Dr. Zencefil de önemli bir baharat diye ekleyerek dolaşım ve sindirim sistemini uyararak metabolizmayı hızlandırdığını bildirdi. Mide ve bağırsaklarda oluşan gazları iyi gelen Zencefilin taze olarak da tüketmek son derece önemli bir unsur diye ekledi.

Sakın aç kalmayın

Midenizde eğer bir problem yaşamıyorsanız yemek aralarında greyfurt tüketmenizi öneriyorum diye belirten Dr taze limon suyu içebilir limonlu soda hızlı kilo vermek isteyenlere yardımcı olacak diye de hatırlattı. Aç kalmanın kilo verdirme dini azar azar sık sık yemek yemenin son derece önemli olduğunu bildiren Profesör Doktor çay kahve yeşil çay içmek yağ yakınlarını hızlandırdığı gibi günde iki bardak tükettiğiniz takdirde Sizler de metabolizmanızı uyandırarak hızlı bir şekilde yağ yakma başlayabilirsiniz dedi fazla kilo alımını engeller acı biber de iştahımızı dengeler diye devam etti.

Kahvaltı yapmadan güne başlamayın

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız metabolizmanızı uyarmak istiyorsanız mutlaka güne kahvaltı ile başlayın diye uyaran Doktor 40 yaşından sonra kalsiyum zengini ürünleri tercih etmeniz konusunda bizleri bilgilendirdi. Öğlen ve akşam yemeklerinde ağır yemeklerden kaçınarak akşam yemeklerinde erken saatlerde Yemek konusunda dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Tatlı ve yağlı gıdalardan uzak durarak ertesi gün çalışacaksanız gece 12 den önce uyumanın son derece önemli olduğunu belirten Dr akşam geç saatlerde yemek yemeden insanların kaçınması gerektiğini belirtti. Yatay bir şekilde dinlenerek metabolizmayı çok daha faydalı olacağını bildiren Dr televizyonlarda geçirilen vaktin daha az bir süre indirilmesi gerektiğini belirtti. Hareketli bir yaşamla kilo vermenin daha kolay olacağını ekleyen Profesör Doktor Mocan, sağlıklı bir yaşam istiyorsan gece yatmadan önce yemek yeme konusunda kesinlikle dikkatli olmalıyız diye hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu