Saç Renkleri

Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri

Işıltılı saç renkleri ve ışıltılı saç modelleri

Son dönemlerin en popüler saç renkleri arasında yerini alan ışıltılı saç renkleri, yükselen trend akımına kapıldı. Işıltılı saç modelleri ve ışıltılı saç renkleri en çok kimlere yakışır bu konumuz da Kadınlive kadın ekibi olarak yakın mercekle inceledik. Işıltılı saç renkleri, arasında kahve tonları, kızıl tonlar, kestane renkleri ve koyu ışıltılı gibi birçok farklı renk tonları mevcuttur. Işıltı saç modelleri olarak ta uzun ışıltılı saçlar, kısa ışıltılı saçlar ve birçok farklı kesim modeller bulunuyor.

Kadınlar kendilerini farklı hissetmek istediklerinde ya da bunaldıklarında kendilerinde bir değişim yapmak isterler. İlk değişim kıyafet tarzları olur ve çıkıp normalde kullanmadıkları tarzlarda kıyafetler alırlar. Fakat sadece o kıyafetlerdeki değişikliği yeterli görmedikleri için saç renklerini değiştirmek isterler. Fakat aniden saçlarda değişiklik yapmak için karar vermek bazen kötü sonuçlar doğurabilir. Çünkü saç bir kadının güzelliğini en çok etkileyen yerdir. Ani kararlarla yapılan saçlar bazen beğenilse de beğenilmediği zamanda üst üste boyatılmayacağı ya da eski uzunluğuna kavuşulmayacağı için daha büyük problemlere neden olabilir.

Işıltılı saç renkleri hakkında bilinen bir yanlışa açıklık getirelim bu saç rengi söylediğinde birçok kişi sarı ya da tonlarındaki saç renkleri kadınların aklına gelebiliyor. Işıltılı saç renkleri sarı renk ve tonları ile değil de saç renginiz ne olursa olsun hiç fark etmiyor. Örneğin saç renginizin iki ton açık rengini saçlarınızın arasına uygulatarak elde edebilirsiniz. Işıltılı saç renkleri arasında en çok tercih edilenleri ise şöyle sıralayabiliriz; ışıltılı kumral saçlar, kahve ışıltı saçlar ve sarı ışıltılı saç renkleri gibi tonlar tercih edilmekte.

Canlı Işıltılı Sarı Saç Renkleri

Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri Kimlere Yakışır?

Işıltılı saç renkleri bilindiği gibi son zamanlarda çok fazla tercih edilen bir saç rengidir. Özellikle de saç rengini çok beğenen, kendisine çok yakıştıran ve ufak değişiklik yapmak isteyen kadınlar daha çok tercih etmektedir. Işıltılı saç renkleri hemen hemen bütün kadınlara gider. Çünkü saçlarının diplerinde büyük çaplı bir değişim olmayacağı için görüntüyü çok fazla etkilemeyecek ve hafif farklılıklar katacaktır. Fakat ışıltılı saç rengi tercih edilirken dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. En çok dikkat edilmesi gereken ise kadının kendi saç rengini iyi tanıyor olmasıdır.

Koyu saç renklerine ışıltı katmak saçın birkaç ton açığında renkler kullanmak demektir. Örneğin simsiyah bir saça ışıltılı bir renk vermek için sarı ışıltılar atılırsa saçlarındaki sarı ve siyahlar birbiri ile çok uyumsuz görünecektir. Sarı ışıltılar genellikle küllü kumral ve karamel saçlı kadınlara yakışır. Çünkü kendi saçları da açık olacağı için uyumlu görünür. Işıltıların tek yakışmayacağı ateş kızılı saç rengi kullanan kadınlardır. Çünkü ateş kızılı kendi başına çok dikkat çeken bir renktir ve aralarda açık renkler verilmesi oradaki boyalara akmış gibi görüntü katabilir.

Kumral Işıltılı Saç Renkleri Trend

Işıltılının En Çok Yakıştığı Saç Renkleri Nelerdir?

Birçok kadının merak ettiği bir konuya değinmek gerekirse ışıltılı saç renkleri arasında tercih yapacağınız en uyumlu saç renkleri kahve sarısı ışıltılı saçlar, kestane kahvesi ışıltılar, kumral saç rengine ışıltı vermek bu saç renklerine oldukça uygundur.

Bunları da kaçırmayın; Perçemli Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Işıltılı saç renkleri ve ışıltılı saç modelleri hakkında size ilham ve fikir kaynağı olabileceğini düşündüğümüz görselleri aşağıdaki galeride sizler için bir araya getirdik.

Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri / GALERİ

Kahve Sarı Işıltılı Saç Renkleri

Bir önceki konumuz da Gölgeli Saç Modelleri başlıklık yazımızda gölgeler kime yakışır ve modelleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu