Diyet Listesi

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan basenler, her zaman özgüveni engellemiştir. Birçok kişi basenlerini eritmek için çeşitli yollar dener. Ama bu yollar işe yaramaz.

Kişi zayıf olsa bile, basenleri nedeniyle kıyafetlerini kendine yakıştıramayabilir. Bu durumda sıkı bir basen eritme diyeti ve egzersizleri uygulanmalıdır. İstikrar ve niyette ısrarlı olursanız, bir aylık bir program size destek olacaktır.

Kilo sorunu olmayan ama basenleri fazla olan kişiler için örnek diyet listesi şu şekilde olmalıdır:

Basen Eritme

Sabah

  • Kalkar kalkmaz bir büyük bardak limonlu ballı su,
  • Bir elma ve istediğiniz farklı bir meyve.

Ara Öğün

  • Bir kase toz zencefil, zerdeçal ve tarçınlı yoğurt ya da bir dilim peynir.

Öğle

  • Izgara et (180 gram),
  • Bol yeşillikli salata.

Ara Öğün

  • Bir elma

Akşam

  • Bir porsiyon yeşil fasulye,
  • Yeşil salata,
  • Yoğurt.

Yatmadan Evvel

  • Bir bardak tarçınlı süt

Basen Eritme Egzersizleri

Yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirerek, günlük 10 bin adım atmaya çalışın. Daha sonra sadece 15 dakikalık egzersizlerle istediğiniz sıkı ve daralmış basenlere ulaşabilirsiniz.

Birbirinden farklı egzersizler kullanarak basenlerinizdeki yağları eritebilirsiniz. Ama öncesinde sıkı bir protein diyetine ihtiyacınız olacak. Çünkü vücudunuzun şeker yakan metabolizma değil, yağ yakan metabolizma haline gelmesi gerekecektir.

Bunun için karbonhidrat alımını tamamen keserek, haftada bir gün kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra basit bir şekilde kilo verme sürecinizi egzersizlerle destekleyebilirsiniz.

basen eritme hareketleri

Squat Hareketi

En iyi basen eritme hareketleri ve egzersizleri arasında olan squat, her zaman işe yarar sonuçlar verir. Ancak düzenli olarak zaman ayırıp, arttırarak uygulamanız gerekecektir.

Egzersizlerden evvel ısınma hareketleri yaparak, vücudunuzu hazırlayın ve çömelme hareketini yaparken en aşağı inmeye gayret edin. Erkekler için ağırlıkla çalışılan bu hareket, uzun zaman yapıldığı zaman basura neden olabilir.

Egzersizlerin en iyi şekilde etkisini göstermesi için hareketlerin kesintisiz bir şekilde uygulanması ve arttırılarak devam ettirilmesi gerekmektedir.

Pilates Hareketleri

Pilates yaparak da baseninizi eritmeniz mümkün olabilir. Özellikle kilo sorunu olmayanlar için spor kaçınılmazdır. Vücut sıkılaştırmak için kullanılan basen hareketleri biberiye yağı ve streç film gibi desteklerle kısa sürede sonuç verebilir.

Her yaştan insan için basen eritme hareketleri arasında pilates oldukça etkilidir ve sonuçları düzenli uygulamayla alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu