Makyaj

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kişisel bakımın en kolay ve pratik çözümü olan oje sürmenin püf noktaları basit birkaç teknikten başka bir şey değildir. Bu teknikleri uygulayarak, basit bir şekilde tırnaklarınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

  • Öncelikle tırnaklarınızı istediğiniz şekle göre kesip, törpüleyin,
  • İlk fırça darbesini ortaya sürün,
  • Daha sonra diğer kenarlara da sürerek, 3 fırça darbesiyle işi bitirin,
  • Daha kalıcı ojeler için oje bazı kullanın,
  • Tüm tırnağınızın yüzeyini çevirin.

Oje rengini seçmek ve diğer detaylar hakkında birkaç deneme yapmak için açık renklerle ojeleri sürmeyi deneyebilirsiniz. Ne kadar çok deneme yaparsanız, o kadar iyi oje sürersiniz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Tırnak Şekillendirme

Bakımlı ve güzel tırnaklar sadece oje sürerek olmaz. Öncelikle tırnaklarınızı düzgünce kesmeli, daha sonra da şekillendirmelisiniz. Aksi halde ojeler sizi kurtarmaya yetmeyecektir. Düzgünce kesip, daha sonra törpüleyeceğiniz tırnaklarınızı pürüzsüz hale getirerek oje sürmeye hazırlanabilirsiniz.

İnce Bir Katman Halinde Sürün

Öncelikle tırnağınızın çevresine cila sürerek, ojelerin taşmasını önleyin. Daha sonra da tırnağınızın ortasına ince bir katman halinde süreceğiniz ojeyi, kenarlarına da birer fırça darbesi daha yaparak 3 seferde sürün. İkinci katmanı sürecekseniz, yine aynı şekilde sürmeye özen gösterin.

Kaliteli Oje Kullanın

Ucuz ojelerin rengini görebilmek için 4-5 kat sürmeniz bile yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden tek kat süreceğiniz ve rengini net görebileceğiniz oje markaları tercih edin. Koyu renk oje kullanıyorsanız, mat değilse öncelikle parlatıcı sürerek, onun üzerine süreceğiniz ojeniz daha kalıcı olur ve silerken daha kolay çıkar. Ayrıca daha parlak ojeler isterseniz, ojeniz kuruduktan sonra üzerine cila sürebilirsiniz.

Parmaklarınızı Sabitleyin

Eğer ellerinizin titremesinden şikayet ediyorsanız, mutlaka oje süreceğiniz parmağınızı bir yere sabitleyerek ojenizi sürün. Özellikle diğer elinize zor sürüyorsanız, masanın üzerine koyup tek bir hareketle sürmeye çalışın.

Parlak Oje Sürmenin Püf Noktası

Kremlemeyi Oje Sürmeden Önce Yapın

Ellerinizi kremlerken ojeniz bozulabilir ya da mat oje sürdüyseniz matlığı gidebilir. Bu yüzden tırnaklarınızı kesip törpüledikten sonra kremleyerek, kremin emmesini bekleyin. Kuru olan tırnaklarınıza oje sürebilirsiniz. Unutmayın ojenizin uzun süre kalıcı olması için, çok fazla suyla temasını sağlamamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu