Dekorasyon

Çocuk Odası Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası hazırlarken nelere dikkat edilmeli?

Daha yeni doğacak bebeklerinizin odası düzgün bir şekilde dizayn edilmelidir. Bebeğiniz büyüme ve gelişim sürecini bu odada tamamlayacağı için bebeğiniz için sağlıklı malzeme, fonksiyonel mobilya çeşitleri, güvenilirlik etkileri büyük önem taşımaktadır.

Bebeğinizin yatağını bebeğiniz doğmadan önce seçmeniz çok önemlidir. Her mobilyada olduğu gibi bebeğinizin yatak seçimini de sağlıklı ürünlerden ve işlevsellikten yana kullanmalısınız. Bebeğinizin kıyafetlerini koyacağınız tüm rafları kıyafetleri yerleştirmeden önce mutlaka temizlemelisiniz. Mobilya seçiminde çekmecelerin ne derinlikte olduğuna ve sessiz çalışıp çalışmadığına dikkat edin.

bebek-odasi-1

Genelde bebekler için üretilen dolaplar alçak ve dardır. Mobilya seçiminde bu dolaplar size her ne kadar şirin gibi gözükse de bebeğinizin hızlı bir şekilde büyüyeceğini hesaba katmalı ve bütçenizi de göz önünde bulundurarak büyük dolap seçimi yapmalısınız.

Mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de kenarlarının yuvarlak olmasıdır. Bebeğiniz için cam ürünleri tercih etmeyin. Bebeğinizin odasını hazırlarken kendinizi de hesaba katın. Bebeğinizin odasının bir köşesine kendiniz için de bir koltuk koyun. Uykusuz gecelerinizde burada biraz istirahat edebilirsiniz. Çünkü uykusuz geceler artık sizi beklemekte.

bebek-odasi-2

Bebeğiniz emeklemeye başlarken burada devreye halılar girmektedir. Bebeğinizin sağlığı için evinizde Antibakteriyel, minimum tüy içeren halılar barındırmanız gerekmektedir. Bebeğinizin odasında aydınlatma için sert ışık yerine daha yumuşak ve sarı ışıklar kullanmayı tercih edin.

Eğer bütçeniz elveriyorsa bebeğinizin odası için bir konsept belirleyebilirsiniz. bu konsept sayesinde aksesuar ve mobilya seçiminiz daha da kolay olur.

Bebek odası için dekorasyon fikirleri / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu