Dekorasyon

Makyaj Masası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Makyaj Masası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Her kadının genelde sabah ve akşam saatlerinde önünde uzun vakitler geçirdiği makyaj masası, güzel bir dekoru hak etmiyor mu?

Günlük bakımları yapmak için veya arada şöyle bir kendimize bakmak için sık sık karşısına geçtiğimiz makyaj masalarımızla da ilgilensek ve kendimize güzel bir köşe oluştursak fena olmaz.

makyaj masası dekorasyondaki önemi 1

Makyaj Masası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odanızın konseptine göre modern veya klasik makyaj masaları tercih edebilirsiniz. Mesela klasik bir makyaj masası seçimi yaptıysanız ışıltılı, gösterişli aksesuarlar size yardımcı olacaktır. Makyaj masasında aydınlatma çok önemlidir ve klasik bir abajur işinize yarayacaktır. Ya da aynanın etrafını dolaşan küçük lambalar çok hoş bir ambians yaratacaktır. Elinize dolaşmayacak şekilde bir köşeye koyduğunuz vazodaki çiçekler de size iyi gelecektir.

makyaj masası dekorasyondaki önemi 2

Modern makyaj masası dekorasyonu tercih ediyorsanız da puf veya sandalye seçiminiz çok önemlidir. Yamalı puflar veya chester sandalyeler size iyi gelecektir. Aynanın hemen kenarına cam ince uzun, kıvrımlı bir aydınlatma çok hoş görünecektir. Ayrıca çiçeklerle süslenmiş birkaç mum da modern havaya yumuşaklık katacaktır.

makyaj masası dekorasyondaki önemi 3

Makyaj masasında en önemli şey bakım ürünlerinizin konumudur. Bunun için bir çekmeceniz yoksa organizer işinize yarayacaktır. Bunun seçimi de yine makyaj masanızla uyumlu şekilde olmalıdır. Mesela fırçalarınıza koyacağınız kutuyu modern şekilde Paris desenli ya da klasik şekilde incili veya dantelli olarak seçebilirsiniz. Bu küçük ayrıntılar makyaj masanızı tamamlayacaktır.

makyaj masası dekorasyondaki önemi 4 makyaj masası dekorasyondaki önemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu