Dekorasyon

Pastel tonlarda oturma odası dekorasyonu

Pastel tonlarda oturma odası dekorasyonu

Pastel renkler ilkbahar mevsiminin en dikkat çekici renkleri arasında olmaya devam ediyor. Canlı renkleri seven insanların en çok tercih ettiği pastel renkleri kırmızı, mavi ve yeşil pastel renkleridir.

Gri ve mavi renk tonlarındaki duvarlar ve aynı renklerde kombin edilmiş bir halı ile tamamlanıyor. Beyaz mobilya ve aksesuarlar kullanılmış. Böylece ortama sıcak bir hava katılmış olacaktır. Mavi oturma grubu, mavi pastel duvarlar ve beyaz pastele lambader ve puf puflar ile ev dekorasyonu tamamlanmış olacaktır.

Oturma odanız fazla ışık almıyorsa açık renk tonlarında pastel boyalar tercih ediniz. Bunun yanında açık renklerde duvar kağıtları ile oturma odasını daha ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz.

pastel ton dekorasyon1

Oturma odasına daha sıcak bir hava katmak doğal toprak renklerini tercih edebilirsiniz. Böylece oturma odasına rustik bir hava katacaksınız.

pastel ton dekorasyon2

Yine toprak renginden fikir alarak yeşil, mavi, kırmızı, turuncu ve pembe tonlarına da aynı işlemi uygulayarak pastel görünümü verebilirsiniz. Ahşap mobilyalarda en çok beyaz renk kullanılmasının yanında pastel canlı renklerde boyayarak mobilyaların sıradan görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz.

pastel ton dekorasyon3

Doğal renklerin romantik oturma odası oluşturmasının yanında metal parçalar ve orta sehpa mobilyalar mekana muhteşem bir görsellik katmaktadır.

pastel ton dekorasyon4

Doğal toprak renkleri ile dekore edilmiş oturma odasında mekanı daha aydınlık ve ferah yapmak için beyaz renk ya da açık renk tonlarında duvar kağıdı tercih edin.

pastel ton dekorasyon

Koyu ahşap parkeler üzerine açık renk tonlarında halı veya kilim sermek halıyı daha belirgin hale getirecektir. Zemindeki ahşapların renginde mobilyalar kullanarak odanın bütünlüğünü sağlıyor. Kahve ve krem renkleri ile turkuaz rengi odayı harika bir hale getirecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu