Anne & Çocuk

Çocukların Hoşuna Gidecek Aktiviteler

Çocukların hoşuna gidecek aktiviteler!

Her hafta sonu hiç aksatmadan, çocukların “çok sıkıldım anne, bu hafta sonu da bir şey yapmayacak mıyız!” Benzeri şeylerden sıkıldıysanız, bu sorunu çözmek ve çocuklarınız için en eğlenceli gezintiyi bulmanız için sizlere bu yazıyı hazırladık…

Her canınız gezmek istediğinde gidip turladığınız devasa AVM‘lerden gelin bu hafta vazgeçelim ve çocuğunuzun doğayla tanışacağı ve beraber olacağı bir tatil ayarlayalım. İşte, hepinizin severek yapabileceği güzel gezintiyi beraber okuyalım.

Beraber şehirde ki müzelere merak salın ve onları keşfedin! Eğer İstanbullu iseniz zaten tarih ve müze dolu tarih kokan bir şehirdesiniz demektir. Hafta sonlarında yaptığınız gezilerin aynı zamanda çocuğunuzun kültürüne katkı sağlamasını istiyorsanız onun seveceği müzelerden başlayın. Müzeleri gezerek adeta zamanda yolculuğa çıkan çocuklar gelişimlerine katkı sağlıyorlar.

pikinik45

Piknik ve doğa sporlarının ise tam zamanı, ısınan havalar açan çiçekler uçan böcekler… Bu güzel havalar, sıcak günler ailenizle piknik yaparak geçirmeniz için mükemmel seçeneklerdir. Çocuklarınız bu piknik ile beraber hem doğayla tanışacak hem de sizinle beraber vakit geçirmiş olacaktır.

cocukucurtma_45

Bir diğer harika etkinlik ise çocuklarınız için çocuklar ile beraber uçurtma uçurmak. İşte bu etkinlik için en güzel mevsim ilkbahar. Kendi çocukluğunuzu hatırlayın. Aynısı neden çocuğunuz için geçerli olmasın?

aile_bisiklet45

Eğer hafta sonunuza biraz da spor eklemek isterseniz bisiklet binmek sizin için en birincidir. Bisiklet binmek için kendinize güzel alanlar seçin. Daha da keyif almak isterseniz bu geziyi dondurma yiyerek taçlandırın. Çocuklar bundan fazla ne isteyebilir!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu