Dekorasyon

Dekorasyonda pembe etkisi!

Dekorasyonda pembe etkisi

Sıcacık bir dokunuşun, masumiyet ve sevincin, huzurun karışımı olarak ortaya çıkar pembe. Kadın rengi olarak görülse de aslında tasarımların en renkli üyesidir pembe.

Bir dekorasyonun kaderini belki de en çok etkileyecek şeylerden bir tanesi de rengidir. Toplum arasında pembenin kadınları temsil ettiği gibi bir algı oluşmuş olsa da pembe her yerde kullanılabilecek bir renktir.

Özellikle misafirlerinizi ağırladığınız misafir odanız da kullanacağınız pembe tonunda ki kilimler ya da yastıklar hatta ve hatta pembe motifleri üzerinde bulunduran perdeler dekorasyonunuza hem şıklık hem de sıcak bir hava katacaktır. Pembe bir renk kullanmanın bir diğer avantajı ise pembenin neredeyse her renk ile uyumlu olabilecek yumuşak bir renk olmasıdır.

pembe-dekorasyon-1

Mesela yatak odanızı siyah bir renk ile donattığınızda romantik bir ortam oluşturmak düşüncesi ile ve yatak odanızın karanlık havasını yumuşatarak daha bir çekici gelmesini pembe renk ile sağlayabilirsiniz. Ya da çocuk odasında kullanacağınız güzel bir beyaz-pembe ikilisinden oluşan dolaplar ya da duvar renkleri ile odayı çok daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

pembe-dekorasyon-2

Oturma odasında pembe renkli bir halı kullanmak belki abes kaçabilir. Ancak içerisinde hem mobilyalarınızın rengini barındıran hem de pembe renkleri barındıran bir halı adeta yapbozun eksik parçası gibi uyumu tamamlayacaktır.

pembe-dekorasyon-3

Mutfak dolaplarınızı da pembe renkli kısımlardan seçecek olursanız çok daha neşeli ve keyifli bir mutfak alanına sahip olabilirsiniz.

pembe-dekorasyon-4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu