Makyaj

Morfoloji teknikleri

Morfoloji teknikleri

Herkesin yüz şekli farklıdır. Yuvarlak, üçgen ya da köşeli hangi tür makyaj yüzünüze yakışıyor biliyor musunuz? Yüzünüzü uzatmaya ya da daha yumuşak bir forma kavuşturmaya ne dersiniz?

Morfoloji aldatıcı makyaj efektleri ile yüzünüzün daha oval görünmesine yardımcı oluyor. Yüz şekliniz ne kadar dengeli ve oval görünürse ışık’da doğal şekli ile yüzünüze dağılabiliyor.

Ay gibi dolgun yüzler

Yüzümün dolgun ay gibi bir görüntüsü varsa kendinize uygun olan bir makyaj tarzı ile yüzünüzü olduğundan daha uzun ve zayıf bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Geniş bir alnınız, dolgun yanaklarınız ve yuvarlak bir yüzünüz varsa makyaj yaparken çok daha dikkatli olmalısınız.

yuz-teknikleri-5

Temel kurallar

Cilt dolgumuzu engelleyebilmek için geniş bir yassı fırça ve sıvı bir kapatıcıyı ihtiyacımız olmaktadır. Fondötenimiz dikkatli bir şekilde dağıtarak cilt konumumuzu engellemeliyiz. Işık efektleri yaratarak gözaltlarına dudak kenarlarına daha dikkatli bir şekilde makyaj yapma dudaklarınızın daha dolgun bir görünüme kavuşturarak ilgiyi oraya çekebilirsiniz. Kaşlarınızın üzerine de gölge yaparak harika bir görünüme ulaşmanız mümkündür. Dudaklarımızı uygulayacağınız kırmızı bir parlatıcıyla daha belirgin hale getirebilirsiniz. Kaşlarınızı da kaş kalemiyle daha dolgun ve belirgin bir hale getirebilirsiniz. Yüzünüzü hem uzatmış hem de son derece güçlü bir etki yaratabilirsiniz.

Sert hatlarınızı yumuşatın

Eğer yüzünüz keskin ve köşeli bir yapıya sahipse morfo makyajını uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer ki köşeli ve sert bir alın yapınız varsa çene kemiklerinizi daha belirgin bir halde göze batıyorsa yüzünüzde ışık dokunuşlarıyla daha yuvarlak bir hale getirebilirsin.

yuz-teknikleri-1

Temel kurallar

Öncelikle makyajınızı altına sıvı bir uygulama yapmanız gerekmektedir. Özellikle dışa doğru sürerek göz altlarına ve elmacık kemiklerinin üst kısımlarına fırça ile kapatıcı kullanmalısınız. Gözünüzün etrafını ışıkla aydınlatarak yüzünüzü yuvarlak bir hale getirebilirsiniz ten renginizden bir ton daha koyusunu seçerek fırçayla birlikte yanaklarınıza uyguladıktan sonra fazlasını kulak ve çene kemiğine doğru dağıtarak yumuşak bir alın yapısına kavuşabilirsiniz. Kaşlarınızı kahverengi bir kalemle belirgin hale getirerek aşağıya doğru taradıktan sonra bir kavis verebilirsiniz. Daha sonra yukarıya doğru tarayarak çok daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dudaklarınız daha fazla müdahale etmeden doğal görünümlü parlatıcılardan faydalanabilirsiniz.

Işıltılı güzellik

Üçgen yüz yapınızı tanımlayacak olursak çenenin sivri ve dolgun elmacık kemikleriniz varsa yüzünüz dışarıya doğru açılıyorsa ışığın doğal olarak üçgen yüz tipinize bulunuyor isterseniz büyüleyici bir ten yakalamanın mümkün.

yuz-teknikleri-2

Temel kurallar

Öncelikle cildinizde renk tonlaması dikkat ederek kusursuz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olun. Elmacık kemikler çene bölgesi her yerde homojen bir görünüme kavuşmasını sağlayın yüzünüzde bir fırça yardımıyla güneş dokunuşu olarak adlandırılan bronz pudralardan faydalanabilirsiniz. Gözlerinizi ve bakışlarınızı ortaya çıkarmak için yanakların üst bölgesini bir kapatıcı kullanmanızı tavsiye ediyoruz aydınlatmayı atlamayın. Harika bir makyaj için dudaklarınıza ten rengi tonlarını kullanmaya özen gösterin. Özellikle alt dudağınızın ortasına parlatıcı sürmenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Yanaklarımın dolgun ve kusursuz bir yüze sahip olmanız mümkün yüzünüzün görünümünü bozmayan etkileyici bir tene sahip olabilirsiniz sizlerden verdiğimiz kusursuz görünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu