Makyaj

Yaşlı gösteren makyaj

Genellikle makyajı güzel görünmek için yapıyoruz. Ama gelin itiraf edelim ki, bazen makyaj yaparken öyle hatalara yol veriyoruz, sadece güzel görünüm, hem de yaşımızdan 10 yaş da büyük etkisi bağışlayarak. Yaptığımız birkaç hatayı bir daha yapmayın! Kadınlive kadın ekibi olarak dikkatinize iletiyoruz ve bunu tekrarlamayacağınıza inanıyoruz.

Pembe renkli bir allıktan kullanılırken deri daha çok genç ve ferah görülebilir. Bronz renkler ise kadını daha yaşlı gösterecektir.

makyaj-allik-1

Koyu renk rujlar dudakları ince ve yaşınızı daha fazla gösterebiliyor. Dudağınızı daha dolgun ve canlı göstermek istiyorsanız, pembe ve şeftali renk tonları dikkat ve tercih. Dudaklarınızın kalın görünmesini istiyorsanız, aynı renk dudak kalemi ile dudakları çerçeveye alıp, aynı renk dudak boyasından kullanmalısınız. Kalemi öyle çekmelisiniz ki, dışarıdan his edilmez.

koyu-rujlar-1

Alt kirpiklere maskara çekmek de insanı yaşlı gösterebilir. Çünkü alt kirpiğimize çekilmiş tuş daima göz altına çarparak karaltı yaratacak ve bu da yorgun bir yüz görüntünüze yol açacak. En iyisi alt kirpiklere baştan başa yok, ancak uç kısmına denk çekmelisiniz.

alt-kirpiklere-maskara

Kalın çekilmiş fondöten sadece yüzdeki kusurları gizler, aksine her küçük kırışıklıkların arasına dolarak onları daha da kabarta bilir. Fondöten seçerken özel dikkatli olmanız gerekir ki, cildinizin tipine uygun olsun. Aksi takdirde etkili bir makyaj elde edemezsiniz.

Fondoten-surme-teknikleri

Genç bir cilt ışığı temsil eder. Toz pudra ile bunun önüne alabilirsiniz. Ama bunu da yüzün tüm bölümüne çekmekle yüzü solgunlaştıra bilirsiniz. Toz pudrayı ancak cildin yağlı bölümlerine çekmek önerilir.

toz-pudra

Gözaltı bölümlerin kusurunu, özellikle de torbalanma ve kırışıklıklar varsa, bunları kremle örtmek gerekir. Burda da kremi kalın çekmek gerekmez. Ne çok açık renk, ne de kalın çekilmiş krem gözaltı sorunu ortadan kaldıramayacak. En iyisi çekilecek tonal kremi elle yok fırçayla çekmeniz önerilir.

Skin care woman putting face cream

Kaş kalemi kaşınızın renginden bir veya iki ton düşük renk seçmeniz daha uygun sayılır. Kaşınızı bile renkle boyadıktan sonra çok dikkate çarpmayacak. Kalemi çektikten sonra mutlaka fırçayla kaşlarınızı selikeye düşürün. Koyu renk kaş kalemi çok yapay görüldüğü için bundan kaçının.

kas-kalemi

Koyu renk dudak kalemi için çok söz söylemeye gerek yok. Nasıl alındığının çok tanık olmuşsunuzdur. Bu nedenle hiçbir zaman yalnız kalemden kullanıp dudak boyasız çıkmayın. Dudak kalemi dudağın boya çekilecek bölümünün sınırını düzgün Karalama dolayı çekiliyor. En iyi dudak kalemi ne açık, ne de koyu olanıdır. En iyisi ruj ile aynı renk olanıdır.

dudak-kalemi

Gözünüze baştan başa siyah kalem çekmeyin. Bu sizi daha sert gösterebilir. Siyah rengin en iyi dengeleyici kahverengidir ki, bunu da alt kirpik diplerine, üst bölüme ise sürme çekerseniz daha ideal bir görünüm elde edebilirsiniz.

goz-kalemi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu