Dekorasyon

Dekorasyonda yeşil etkisi

Dekorasyonda yeşil etkisi

Sizlere bu yazımızda yeşil renginin o muhteşem gücünü anlatacağız. Evinize doğanın o yükselen enerjisi olan yeşili getirerek dekorasyonlarınızda nasıl yeni bir hava katacağınızı anlatacağız.

Ev dekorasyonunda kullanmanız gereken renklerin başında yeşil gelir. Çünkü yeşil bizlere baharı, enerjiyi, sıcakkanlılığı, samimiyeti ve mutluluğu anımsatır. Özellikle de misafir odanızı, oturma odanızı, mutfağınızı yeşil ile dekore ederek muhteşem bir eve sahip olabilirsiniz.

Ancak yeşili genellikle yüksekte bulunacak yerlerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede yeşil renginin etkisini maksimum seviye de göreceksiniz. Mesela koyu renkli bir odanız var ise oturma grubunuzu yeşil renklerden seçebilirsiniz. Ya da oturma grubunuzda yeşil desenler olması onun çok daha şık olmasını sağlayacaktır.

dekorasyonda-yesil-1

Beyaz bir tavan, yeşil siyah desenli bir duvar kaplaması ile odanızı muhteşem gösterebilirsiniz. Bu odada krem rengi eşyalar kullanarak uyumu arttırabilir ve yeşil renkte sehpa kullanarak ya da başka bir aksesuar çok daha şık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

dekorasyonda-yesil-2

Açık yeşili kullandığınız bir odaya girdiğinizde adeta bir rahatlama hissi geldiğini düşünürsünüz. Çünkü sizin bilinçaltınızda ki o baharın enerjisini hatırlatır ve adeta modunuzu değiştirir.

dekorasyonda-yesil-3

Yeşil tonlarında perde kullanımı da oldukça enerjik bir ortam sağlamamıza yardımcı olabilir. Özellikle çocuk odalarında ki dekorasyonlarda yeşil rengini daha sık kullanmanız çocuklarınızın hal ve davranışlarında ya da uyurken daha rahat uyumasında büyük bir katkısı olduğunu kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

dekorasyonda-yesil-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu