Dekorasyon

İskandinav tarzı ev dekorasyon

İskandinav Tarzı En Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonunda İskandinav etkisi başladı. Sade ve şık basit tasarımlar artık hayatımıza giren İskandinav ev dekorasyonu evimize şıklık ve güzellik katıyor. Geçmiş dönemler birçok insanın tercih ettiği stil yeniden yorumlanarak karşımıza çıkıyor.

Bu dekorasyon stilinin temeline indiğimizde basit ve minimalist tasarımlar olduğunu görmek mümkün. Ev dekorasyonunda İskandinav stili Danimarka’da, İsveç’te, Norveç’te ve Finlandiya’da bu dekorasyon tarzı oldukça sık kullanılan bir tasarım.

Şık tasarımlar, basit görünümler ve fonksiyonel dekorasyon olarak karşımıza çıkan İskandinav tarzı ev dekoru, görsellik, rahat ve şık koltuklar, renkli parlak aksesuarlar ve şık yastıklar bunların yanı sıra şık tasarımlı okuma köşeleri, şömineler ve mekana her zaman hareket katan şık objeler hepsi bu basit tasarımlarla şık ortamlar yaratmak için gerçekleştiriliyor.

Beyazın Büyüleyici Etkisi

İskandinav tarzı ev dekorasyon 1

İskandinav ev dekorasyonu stilinin en büyük özelliklerinden birisi de beyaz duvarlar ve beyaz renk tonları ya da açık renklerdeki ev eşyalarının ortama hakim olmasıdır. Bu muhteşem tasarım bol karlı ülkeleri hava şartlarını adeta simgeler gibi duvar ve eşyalarda beyaz renk tonları çok sıkla tercih ediliyor.

Sıcacık Ahşap Dokunuşlar

İskandinav tarzı ev dekorasyon 2

İskandinav tarzının vazgeçilmezlerinden olan ahşaplar, odalarda kullanılan ahşap mertekler, paravan, mobilyalar, sandalyeler ve koltuklara beyaz dokunuşlar yapıyor. Beyazın asaletli duruşu ile buluşturulup mekana sıcak bir ortam yaratır.

Sade Fakat Eğlenceli

İskandinav tarzı ev dekorasyon 3

Dekorasyon stili sade olduğu kadar da çok eğlencelidir. Rengarenk halılar, dekoratif objeler, figürlü yastıklar, rahat şık ve konforlu koltuk takımları, şömine karşısına geçip sıcacık dost muhabbetleri için oldukça ideal ortamlar yaratır.

Aydınlık ve Işıltılı Mekanlar

İskandinav tarzı ev dekorasyon 4

Ev dekorasyonunda aydınlatma önemli bir konudur. İskandinav ev tasarımlarında lambaderler, abajurlar ve avizeler ortamda farklı tarzlarda aydınlatma kullanıldığını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu