Makyaj

Doğru oje sürmenin 5 püf noktası

Doğru oje sürmenin 5 püf noktası

Oje sürmenin 5 püf noktasını sizler için araştırarak nasıl sürmeniz gerektiğini ile ilgili sizlere tüyolar vereceğiz tırnak bakımınız için yüklü bir şekilde para ödemenize gerek kalmadan doğru bir şekilde oje sürmenin püf noktaları. İlk olarak yapmanız gereken en önemli noktasından bir tanesi tırnakları hazırlamak olacaktır.

Tırnaklarınızı hazırlamalısınız

Oje sürmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsur da manikür pedikürsüz kötü duran tırnakları etlerinizin üzerine daha önceden sürdüğünüz ojenin tırnağınızın köşelerinde lekeler kalmasına sebep vermektedir. Mutlaka bu lekelerden kurtulan ak manikür pedikür ihmal etmeyin.

oje sürme teknikleri

Ne az, ne çok oje kullanın

Ne çok fazla ürün ne de çok az kararında yapmanız çok daha hoş görünümlü tırnaklara kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Tırnak kısımlarına oje sürerken fırçanızı ne çok fazla oje ile kaplayın ne de az olmasına fırsat verin tırnak etlerinin kıvrımlı kısımlarına çok oje sürme konusunda dikkat etmelisiniz. Oje fazla olursa tırnak kenarlarının oje taşarak çok daha kötü bir görüntü olmasına sebep verecektir.

oje sürme teknikleri 1

Tırnak etrafındaki oluşan derileri mutlaka özen göstermelisiniz

Tırnak etrafında bulunan derinize oje sürme konusunda dikkat etmelisiniz sadece fırçayı tırnağınızın üzerinde gezdirerek tırnağa çevreleyen deri kısmına ojeyi yaklaştırmayın en önemli konulardan bir tanesi de budur.

oje sürme teknikleri 2

Tırnaklarınıza en fazla iki ya da üç kat daha fazla oje sürmenin

Bazı ojeler içindeki malzemeler gereği 2 kat sürmek gerekmektedir. Üçten yukarıya çıkarma konusunda dikkat etmelisiniz ojenizin katmanları arttıkça tırnaklarınızı daha uzun süre kuruyacak ve kalın olduğu için de bozulması daha fazla hızlanacaktır. Ojenizi 2 kat sürmeyi başlamalısınız önemli bir ayrıntı olmaktadır.

oje sürme teknikleri 3

Parlatıcıyı unutmamanız gereklidir

Tırnaklarımızın sürdüğünüz ojeniz kuruduktan sonra daha parlak ve güzel görünmesini istiyorsanız şeffaf parlatıcıyla tırnaklarınızı parlatabiliriz. Hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

oje sürme teknikleri 4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu