Makyaj

Makyajınızda sihirli değnek rimel

Makyajınızda sihirli değnek rimel

Bu yazımızda Kadınlive kadın olarak sizler için yakın gözleme aldığımız rimel çeşitleri ve nasıl kullanacağınız açısından faydalı bilgiler vereceğiz. Buyurun o zaman büyüleyici değnek rimel.

Çift yönlü rimel

Fonksiyon olarak çift yönlü kullanılan rimel kirpikleri daha uzun gösterir. Başta kullanılan beyaz renkteki güçlendirici sayesinde kirpikler daha bakımlı olur ve onları kalınlaştırarak esas boyalı kirpikler için hazır hale getirir.

Şekillendiren maskara

Şekil veren özelliğine sahip bu maskara kirpikleri olduğundan daha büyük ve dolgun gösterir. Fırçaları yönünden de özel olan bu maskaralar çok kullanışlıdır.

Sudan etkilenmeyen rimel

Kullanılan bu rimel sayesinde rahatça yüzünüzü yıkayabilir ağlayabilir veya denizde eğlenebilirsiniz. Yalnızca bununla da kalmayıp terlediğiniz veya heyecanlandığınızda da hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Kirpikleri U dönüşü yaparak dolgun gösteren maskara

Yukarıya doğru ok şeklinde kullanılan rimel gözleri küçük gösterir. Bu maskarada kirpikleri orijinal olanlar daha şanslıdır. Fakat bu maskarayı uygularken kirpikleri kökten başlayarak uygulama işlemi yapılmalıdır.

O halde maskara kullanımı için sizlere birkaç ipucu verelim…

 • Kullanacağınız rimel için ilk olarak kirpikleriniz temiz ve kuru olmalıdır. Eğer gözünüz lensli ise ilk olarak lensinizi takın ve sonrasında maskaranızı kullanın.
 • İlk olarak üst kirpiklere sürmelisiniz. Daha sonra aşağıdan yukarıya sağdan sola olmak üzere kıvıra kıvıra ilk katı sürün.
 • Sürdüğünüz ilk kattan sonra kirpiklerinizin kurumasını bekleyin ve sonrasında ikinci bir kat daha sürebilirsiniz.
 • Kirpiklerinizin alt tarafını ise yatay olarak sürerek olgunluk kazandırabilirsiniz. Uzunluk olarak önemseyenler ise fırçayı dik tutarak ayıra ayıra kullanmalılar.
 • Yaptığınız uygulamadan sonra göz kıyılarına bulaşan lekeleri bir pamuk yardımıyla temizleyin.

Kullanılacak Rimel nasıl olmalıdır ve onu nasıl seçmeliyiz?

 • İlk olarak seçeceğiniz maskaranın fırçası önemlidir. Fırçalar ne çok sık ne de çok ayrık olmalıdır. Orta halli olması daha iyi işinize yarayacaktır.
 • Yaz günleri gibi sıcak ve nemli havalarda suya dayanıklı maskarayı kullanın. Çünkü sıcaklık terlemeye neden olacaktır.
 • Kullanacağınız rimelin ömrü en fazla üç aylık olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ve maskaralar çabuk kuruma özelliğine sahiptir.
 • Rimeliniz kurudu diye asla aseton su ve yağ gibi ürünler koymayınız. Bunlar iyi olan maskarayı da bozabilir ve bunun yanında gözlerinize de zarar vermiş olursunuz.
 • Sade ve doğal görünmek isteyenler genellikle gözünüzün üst tarafına rimel çekmelidir. Fakat ben iddialı ve çekici görünmek istiyorum diyorsanız alt kirpiklere de çekip böyle bir görünüm kazanabilirsiniz.
 • Tarzınızı değiştirmekten korkmayın. Bu zamanda kozmetik mağazalarında yalnızca siyah veya kahverengi rimel satılmıyor. Cilt renginize ve ya gözlerinize uygunda yeşil mavi gibi tonları da alıp kullanabilirsiniz.
 • Kullandığınız rimelleri sürekli temizlemelisiniz. Böylece daha önce kullanımdan kalan artıkları atmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu