Makyaj

Ten Rengine Göre Oje Renkleri

Ten Rengine Göre Oje Renkleri

Nude makyaj gibi, nüde ojeler de günümüzdeki popülaritelerini koruyan ürünler arasında. Açık pembeden başlayarak, çikolata rengine uzanan ten rengine göre oje renkleri seçiminde birçok kişi kendi ten rengine uygun olan ya da farklı olan ojeleri tercih eder. Özellikle kontrastlıklar çok hoş görünmekle birlikte, doğal tırnak sevenler için nüde tonları iyi birer seçim haline gelebiliyor. Ten renginiz açıksa, çikolata tonları ve sütlü kahveler çok şık görünecektir. Ellerinizin daha zarif görünmesi için, ten rengine göre oje rengi seçimleri yapabilirsiniz. Dikkat çekici olmak isterseniz, koyu renkler kullanabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Oje Renkleri

Ten rengini sevenler için de birçok farklı ton arasından seçim yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Oje satın alırken denemeniz oldukça önemlidir. Çünkü bazı ojeler göründüğünden daha şeffaf olabiliyor.

Esmerler Tenliler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Esmerler kırmızı, çikolata rengi ve beyaz renk ojeleri tercih ederse, çok ilgi çekici ve şık görünürler. Sütlü kahveler ve kırmızı tonları çok yakışır.

Esmerler Tenliler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Herkes istediği renk ojeyi sürebilir, ama bazı tenlerde bazı renkler çok sönük görünebilir. Bu yüzden giyindiğiniz kıyafetlere göre oje seçmeniz uygun olacaktır.

Beyaz Tenliler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Beyaz tenliler için oje seçimi, genelde pembe tonları, açık nüde tonları tercih edilebilir. Kırmızının mercan tonları da beyaz ten rengine uygun nüde ojeler de tercih edilebilir. Özellikle mat renklerden kaçınıp parlak ojeler tercih edilmesi gerekir.

Beyaz Tenliler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Buğday Teniler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Buğday ten rengine sahip olanların tercih edeceği oje renkleri her renk oje olabilir. Çünkü en şanslı ten rengine sahip kişiler buğday tenlilerdir. Mat ya da parlak, açık ya da koyu tüm renkleri tercih edebilirler.

Buğday Teniler Hangi Oje Renklerini Tercih Etmeli?

Ojenin Üstüne Oje Sürmek

Alt katmanda açık renk ojeler varken üst kısma koyu renk ojeler süren kişilerin tırnakları sararabilir. Ojenin ince bir katman halinde görünmesi gerekir. Çünkü kalın sürülen ojeler, özellikle sıcak mevsimlerde kolay çıkar ve katman katman dökülür.

Son yıllarda popüler olan siyah oje modası için değişik tırnak aksesuarlarıyla süsleme yaparak farklı oje modelleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu