Makyaj

Başörtülü kadınlar için makyaj yöntemleri

Başörtülü kadınlar için makyaj yöntemleri

Kadınlive kadın ekibi, tesettürlü hanımların kendilerini hem doğal hem de oldukça güzel ve görkemli gösterecek tavsiyelerle karşınızda…

İşe önce eğer varsa gözaltı morluklarınızı kapatmak ile başlayabiliriz hemen. Bu sayede cildiniz hem daha parlak hem de daha canlı gözükecektir.

Başörtülü kadınlar için makyaj yöntemleri

Eğer cildiniz de kapatmak istediğiniz bir leke var ise

Kendi cilt renginize yakın bir fondöten, BB krem veyahut bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Özellikle bu ürünleri kullanırken fazlaca elinize almamaya ince bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin.

Göz kalemi

Eğer makyajınızın karmaşık ve göz yoran bir hava da olmasını istemiyorsanız neyi ne kadar kullandığınıza dikkat edin. Özellikle gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bunun için de kullanmanız gerekenler göz kalemi, eyeliner, maskara tarzı malzemeler.

Sürmenizin ya da eyelinerınızın kullanımında göz çevresini tamamen daire içine alın ve çok çarpıcı bir görüntü vermemesine dikkat etmelisiniz. Ne denli doğal, o denli hoş görüntü elde etmiş olursunuz. Eğer eşarp değil de atkı takıyorsanız, o halde eyeliner sürün ve gözlerin dış tarafına doğru biraz sarkıtmanızı öneririz.

Eyeliner değil de göz kalemi kullanıyorsanız eşarbınız ya da şalınızın rengine uyacak şekilde bir göz kalemi rengi seçip kullanabilirsiniz. Göz kalemi için de siyah renkte takılı kalmanıza hiç gerek yoktur.

Seçim sizin fakat fondöten ya da kapatıcı kullanmışsanız allık bu makyaja fazla gelecektir. Bırakın da güzel gözleriniz bütün dikkatleri üzerlerine çeksinler. Yine de allıktan vazgeçemiyorsanız çok hafif pembe renkte allık kullanabilirsiniz.

Dudak

Ruj kullanmak yerine size renkli dudak balmlarını tavsiye ediyoruz. Bu hem dudaklarınızın daha doğal bir parlaklığa kavuşmuş olmasını sağlayacak hem de makyajınızı abartmış olmayacaksınızdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu