Makyaj

Dudakların Güzel Görünmesi İçin Tavsiyeler

Dudakların güzel görünmesi için tavsiyeler

Dudaklar kadınların güzelliğini ön plana çıkaran etkenlerdendir. Dolayısı ise dudakların çekici ve oldukça güzel görünmesi gerekmekte, bizde Kadınlive makyaj ekibi olarak güzel dudaklara nasıl kavuşmanız konusunda bir kaç tavsiyede bulunduk.

Feminen bir görünüm yakalamak için oldukça güzel dudaklara sahip olmak için aşağıda verdiğimiz birkaç tavsiye ile mümkündür.

Dudak makyajı nasıl yapılır?

Güzel bir dudak makyajı ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz, bunun için yapmanız gereken dudak kalemi yardımı ile dudak çevresine bir çizgi ile hat oluşturarak işe başlamalısınız. Bu uygulamanın yapılmasındaki asıl amaç, dudak şeklinin tam manasıyla ortaya koymaktır. Bu şekilde dudaklarınızı ister dolgun, ister ince olarak göstermeniz mümkündür. Dudak kaleminin uç kısmını açık ve sivri olursa, bu işlemi daha kolay yapmanız mümkündür.

Hangi ruj kullanılmalı?

Dudak kalemi yardımı ile çerçeveye aldığınız dudakları kullanacağınız ruju seçtikten sonra çerçeve dışına çıkmadan sürmelisiniz. Dudak yapınız ince ise, kalın ve dolgun göstermek için dolgunluk veren rujları kullanabilirsiniz. Bu işlemi uygularken fırça kullanmanız, size avantaj sağlayarak ruju dudaklara kolayca yedirebilirsiniz. Daha sonra dudak parlatıcısı kullanarak parlak ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

İşte o tavsiyeler;

  • Çekici ve hacimli dudaklara sahip olmak için dudak parlatıcısını, dudaklarınızın ortasına sürmelisiniz.
  • Ruju dudaklarınıza sürün ve daha sonra dudaklarınızın çevresini dudak kalemiyle vurgulayarak belirginleştirin.
  • Dudaklara ruj sürmeden önce, kırşan çekmek olmaz. Bunun yerine çift açık renklere sahip ruj sürün.
  • Dudaklarınızı yumuşacık olması için dudak balzamı kullanabilirsiniz.
  • Dudakları çekici kılmak içinse, dudak parlatıcıları kullanabilirsiniz.
  • Ruj seçimi yaparken, dudaklarınızın yapısı ve cilt renginize en uygun olan ruju seçin. Çünkü her beğenmiş olduğunuz ruj rengi size yakışmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu