Saç Modelleri

Topuz Saç Süngeri Nasıl Kullanılır?

Topuz süngeri ile çok farklı ve değişik saç topuzları yapabilir ve kendinizi özel hissedebilirsiniz. Topuz saç modelleri pek çok bayan tarafından beğeniliyor ve severek kullanılan saç modelidir. Özellikle uzun saçlı bayanlar çok şanslı olduklarını belirtelim. Çünkü uzun saçlar için farklı alternatifler saç modelleri mevcut ve bunlardan bazıları ise at kuyruğu, örgülü saç modelleri, topuz saç modelleri, dağınık topuz gibi bir çok saç modeli ilk başlarda gelmektedir. Saçlarınıza pratik bir şekilde topuz yapmak için tel toka ve lastik gibi malzemelerin yanı sıra topuz saç süngeri kullanımı, işinizi daha kolay ve pratik şekilde yapmanıza sağlar.

Topuz saç modelleri yapmak, için çok fazla zaman harcamanız gerekmektedir. Dışarıya çıkarken, etkinlik, davet gibi yerlere giderken yapmak istediğiniz topuz saç modelleri elbise ve yaptığınız etkili makyajınız ile çok muhteşem ve elegant görünümler elde edebilirsiniz. Ama saçları topuz yapmak her zaman zahmetli ve zor bir iş olduğundan dolayı saçları her zaman topuz yapmak çok mümkün olmayabilir. Topuz saç modelleri yapmak isteyen bayanlara büyük ölçüde yardımcı olacak topuz süngeri ile kolay basit bir şekilde saçlarınıza topuz modelleri yapabilirsiniz.

Güzellik merkezlerine ve kuaföre gitmeye zamanı olmayan bayanların elde etmek istedikleri topuz saç modellerini basit ve pratik bir şekilde yapabileceği saç aksesuarlarından olan topuz süngeri ile yapabilir ve güzelliğiniz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kolay topuz yapmanıza yarayan topuz süngeri nerede satılır? kozmetik, bijuteri, gibi yerlerden kolayca bulup satın alabilirsiniz.

Topuz saç süngeri, küçük, orta, büyük boylarda olması sizlerin daha kolay ve istediğiniz ebatta saç topuzu yapmanıza olanak sağlıyor. Saç süngerini saçınızın rengine göre siyah, sarı, kahverengi gibi süngerlerden birisini seçebilir ve saç renginizle uyumlu olan topuz süngeri gizlenmiş olursunuz. Ayrıca topuz süngerlerinin diğer bir özelliği ise saçların kolay basit şekilde topuz yapılmasının yanı sıra uygulanan saçta çok şık ve muhteşem görünümler kazandırıyor.

Topuz süngerleri ile topuz saç modelleri yapmak isteyen bayanlar, dikkatli bir şekilde aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak kolay ve basit bir şekilde topuz saç modelleri yapabilirler. Dışarıdan bakıldığı zaman pofuduk lastik tokaya benzeyen topuz saç süngeri 3 – 5 dakika içerisinde saçlarınıza topuz modeli verebilir ve saatlerce uğraşılmış gibi çok muhteşem topuz modeli görünümü kazanmanıza yardımcı olur. Şimdi topuz saç süngeri ile nasıl topuz saç yapılır inceleyelim…

Topuz Süngeri ile Saç Yapımı

  • Önce saçlarınızı ince lastik yardımı ile toplayıp at kuyruğu saç yapmalısınız.
  • Sonra yapmış olduğunuz at kuyruğu saçı topuz süngeri içerisinden geçirin.
  • Daha sonrasında ise saçlarınız süngerin her yerini kapatacak şekilde saçları dağıtıyoruz. Saçlarınızı süngere sararak ince lastik tokalar ile sağlamlaştırın bu sayede işiniz daha kolaylaşacaktır.
  • Son aşama ise saçlarınızın ucunu topuz süngeri etrafına sararak tel tokalar yardımı ile tutturun.

Ayrıca kendi zevkinize kalarak saçlarınıza örgü ekleyebilir veya dağınık topuz saç modelleri görünümleri kazandırabilirsiniz.

Topuz süngeri ile topuz saç modeli yapılışı

İlgili Ayrıca BKNZ ; Gösterişli saç topuzu nasıl yapılır?

Topuz Süngeri Saç Yapımı Videoları

Aşağıda sizlere sunduğumuz topuz süngeri ile topuz saç modeli nasıl yapılır videoları izleyerek pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Farklı bir topuz süngeri ile topuz saç yapımını anlatan video izleyerek basit ve kolayca kendiniz evde topuz saç modelleri yapabilirsiniz.

Kadınlive Kadın ekibi olarak sizler için derlediğimiz birbirinden güzel topuz saç modelleri ve resimli anlatımları aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

‘Topuz Saç Süngeri Nasıl Kullanılır?’ adlı foto galeriyi inceleyin…

Bir önceki yazımız olan Şelale Saç Örgüsü Modeli, Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda şelale örgü modelleri, saç modelleri hakkındaki detaylı bilgiler vermiştik. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu