Makyaj

Yıldız yapan makyaj tüyoları

Yıldız yapan makyaj tüyoları

Kadınlive kadın makyaj ekibi olarak sizlere ünlülerin makyaj tüyolarını uygulayabilmeniz için birkaç makyaj önerileri vereceğiz. Bir yıldız gibi görünmenizi sağlamak için birkaç ipucunu bilmeniz yeterli.

İşte o makyajın sırları:

Öncelikle dolgun dudaklar herkesin hayalindeki gibi sizin de hayaliniz bunun için doktora başvurmanızda gerek kalmadan cerrahi bir operasyon geçirmeden eczanelerde satılan ve kolayca uygulayabileceğiniz dudak dolgunlaştırıcılarını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu ürünü kullanmanız Hem maddi açıdan hem de kolay kullanımı açısından sizin için daha uygun olacaktır. Kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner her kadının çantasında mutlaka vardır.

yildiz-makyaj-1

Göz şeklini ortaya çıkarmak için likit jel ve kalem kullanmamız yeterlidir. Göz kapaklarınızın üstüne uyguladığınız eyeliner alt kirpik diplerinize de uygulayarak Hollywood yıldızı gibi görünebilirsiniz. Eyeliner kullanabilmek için ustalaşmak zaman alabilir. Bu nedenle daha fazla pratik yaparak gözlerinizi güzelleştirmek için usta bir biçimde uygulama yapmayı öğrenin.

yildiz-makyaj-2

Gelelim dudak dolgularına dolgun dudaklara sahip olmak sizin de hayaliniz ise bütçenizi zorlamanıza gerek kalmayacak ve dolgun dudaklara kavuşabileceksiniz. Dudak kaleminizi dudak çizginizi biraz dışına uygulayarak daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Fakat bu uygulamayı yaparken rujunuzu dudak kaleminizin aynı renkte olmasına dikkat edin. Hollywood yıldızlarının en çok kullandığı teknik vücut ve yüz konturleme.

yildiz-makyaj-3

Kontörlü makyaj akımının öncüsü olan Kim Kardashian bu güzellik trendine yön verdi. Sizde yüz hatlarınızın kusursuz olması için makyaj yaparken koyu ve açık tonlarda fondöten sürerek yüzünüzü kontörlü yıldız. Ünlüler güzellikleri için seçtikleri uzmanlar vefalı güzellik ürünleri sayesinde muhteşem ve pürüzsüz bir cilt elde ediyorlar. Ünlülerin en büyük sırrı yeşil kapatıcı kullanıyor olmaları. Bu sayede açık tohumlu kapatıcılar yerine yeşil kapatıcı kullanarak ciltlerindeki kusurları tam anlamıyla kapatmış oluyorlar ve renk değişimlerini ortadan kaldırmış oluyorlar.

yildiz-makyaj-4

Takma kirpikler artık birçok bayanın tercihi haline geldi her boy ve çifte olması bayanların günlük hayatta da kullanmalarını sağlıyor. Gündüz kullanmak istediğinizde kısa kirpikleri tercih ederken gece kullanmak istediğinizde ise sapan bir takma kirpik kullanabilirsiniz. Fakat bunlarla uğraşmak çok zaman alıyor diyorsanız güzellik merkezlerinde uygulanan protez kirpiklerde tercih edebilirsiniz.

yildiz-makyaj-5

Muhteşem bir makyaj elde edebilmek için öncelikle yapmanız gereken güzel bir fırça seti almak makyaj uzmanları birçok makyaj fırçasını da daha düzgün bir makyaj elde edebilmek için kullanıyor. Farklı makyaj ürünlerini doğru bir şekilde kullanabilmek için makyaj fırçalarını ihtiyacınız olacak. Fırça seti ile uygulama yaptığınızda cildinize daha doğru bir şekilde makyaj yapmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu