Makyaj

Sonbahar Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar kış makyajı nasıl yapılır?

Kadınlar ekibi olarak sezonun en hit, sonbahar kış makyaj trendlerini sizin için araştırdık bu sezon twiggy kirpikler ve ombre göz makyajları daha çok öne çıkıyor.

Sonbahar kış makyajı nasıl yapılır?

Twiggy kirpikler

Bu kirpikleri uygulamadan önce eyeliner ile üst ve alt kirpik diplerinize uygulama yapın bu şekilde takmak ipliklerinin daha düzgün duracaktır kirpikleri takmadan önce üst kirpiklerinize kıvırıcı ile yukarıya doğru kıvırın ve tekli takma kirpikleri cımbız kullanarak dikkatli bir şekilde elinize alın. Denizin üzerinde bulunan takma kirpikleri ince ucunu yapıştırıcının üzerine daldırın. Takma kirpiklerinizin çok çabuk yapışması için yapıştırıcı uyguladıktan sonra havada biraz bekletin ve dikkatli bir şekilde kirpik diplerinize cımbız kullanarak bırakın. Tekli takma kirpiklerin yanı sıra bantlı kirpikler kullanmak istiyorsanız tamamını yapıştırıcıdan geçirenler kirpiklerinizin üst kısmına yerleştirin uygulamayı yaptıktan sonra kirpiklerinizi yoğun bir şekilde maskaralayın. Kullanmış olduğunuz bu tekniği alt kirpiklerinize de uygulayın.

Kalın Kaşlar

Kalın kaş

Öncelikle kaşlarınızın yapısını bozan telleri cımbız yardımıyla temizleyin. Cımbız kullandıktan sonra kızarıklık olmaması için pamuğun üzerine tunik dökerek kaşlarınıza bastırın. Kaşlarımızın yapısı seyrekse boşluk olan yerleri kaş renginize uyumlu kaşlarıyla boşlukları doldurun. Bu uygulamayı yaptıktan sonra son olarak maskara yardımıyla kaşlarınızı sabitleyin. Daha kolay ve çabuk sonuç almak istiyorsanız şablon kullanabilirsiniz.

Işıltılı gözler

Beyaz ışıltıları gözün iç kısım uçlarından başlayıp kaşlarınızın altına kadar göz kapaklarınıza uygulayın. İnce bir far yardımı ile koyu renkli sarı göz kapaklarından kıvrılarak üzerine uygulamanızdır. Forum uzun sert bir görünüm de olmaması için pamuklu makyaj çubuğu yardımıyla hafif kesilerek yumuşatın. Kaş altlarınızın daha aydınlık görünmesi için açık renklerde ışıltılara sahip far uygulayın ve eyeliner yardımı ile güçlendirin. Yoğun tonlardaki siyah göz farını kirpiklerinizin alt ve üst dibine hafif ince bir şekilde uygulayın kullanmış olduğunuz bu farı göz kapaklarının kıvrımlı bölgelerine doğru yayın. Göz paranızı uyguladıktan sonra kirpiklerinize olabildiğince maskara kullanılarak hacim verin.

Kırmızı Ruj Sürme

Kırmızı Ruj

Öncelikle rujunuzun kalıcı olması için ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için dudaklarımızı bir fırça yardımıyla fondöten sürerek üzerine toz pudra uygulayın. Kullanacağınız rujun rengine uyumlu olarak dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeve haline getirin. İnce ruj fırçası ile dudaklarınızın üst ve alt kısmına uygulayın. Fazla olan ruju kağıt peçete yardımıyla hafifçe silin. Bu şekilde uzun uzun dalgalı görünmesini engellemiş olursunuz.

Ombre göz makyajı

Öncelik olarak kapaklarınızın iç uçlarına ve dış uçlarına kadar mavi far uygulayın uyguladığınız para diplere doğru yoğunlaştırıp kaşa doğru hafifletin. Uygulama yaptıktan sonra göz kapaklarınızın orta kısımlarına mürdüm renklerinde far sürün. Göz kapaklarınızın alt kısmının içine ince beyaz tonlarda göz kalemi uygulayın. Göz makyajınızı bitirmek için kirpikleri maskaralayın.

Renkli Gözler

Renkli gözler

Nemli aplikatoru ile göz kapaklarınızın kıvrılan kısmına mavi göz paranızı muz biçiminde uygulayın ve hafifçe yukarı doğru kuyruk yapın. Uyguladığınız sorun üzerine şeffaf dudak parlatıcısı sürünme mavi pırıltılı sim dökün. Son olarak kirpiklerinizi mavi göz maskarası ile boyayın ve makyajınızı sonlandırın.

Etnik görünüm

Öncelikle altın rengi parıltılı far yardımı ile gözlerinizin iç uçlarını ve altını renklendirin. Göz kapaklarınıza kaşınızın altına kadar koyu bakır ve kahve tonlarında far uygulayın. Alt kirpik diplerinize koyu yeşil bir far uygulayarak bakır kahve ve yeşil renk tonlarıyla son derece etnik bir görünüm elde edebilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra kirpiklerinize maskara uygulayın.

Doğal görünümlü makyaj

Doğal görünümlü makyaj

Öncelikle cildinize taze bir görünüm elde etmek için sıvı fondöten uygulayın. Fondöteni cildinize uygularken göz çevrenizin düzgün ve kapatılmış olmasına dikkat ederek aynı oranda sürün. Fondoteni uyguladıktan sonra göz kapaklarına uygun olan ten renginde far sürün. Kaşlarınızın alt kısmına ve gözlerin burna yakın şekilde olan uç kısımlarına açık renklerde ışıltılı bir sır uygulayın. Uyguladığınız bu ışıltı göz makyajınızı daha aydınlık gösterecektir. Kirpiklerin dibine kahverengi göz kalemi uygulayın ve kirpiklerinizi hafifçe maskara sürün. Yanaklara ise, gül pembesi renginde allık uygulayın. Makyajınızı tamamlamak içinse pembe renk tonlarındaki ruju parmak ucuyla dudaklarınıza uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu