Diyet Listesi

Meyve Diyeti, Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir?

Meyve Diyeti, Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir?

Merhabalar, diyet listesi mi hazırlıyorsunuz? O halde bugün ele aldığım, “Meyve diyeti, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?” adlı başlığı altında, hazırladığım konum, tam size göre diyebilirim. Birçok yerde ve birçok kişiden duyduğumuz, meyve diyeti nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla birlikte bilmek ve uygulamak istiyorsanız, bu anlatımı mı sonuna kadar okumanızı, tavsiye ederim. Meyve diyetini uygulamamız, söylediğimiz kadar kolay değil. Öncelikle bu diyeti uygulamak isteyenlere, bildirmek isterim ki kendinizi hem fiziksel olarak hemde ruhsal olarak, hazırlamanız gerekiyor. Nasıl mı? Bir kere önce yapacağınız diyete inanmalısınız ve gerekçelerini en ince ayrıntısına kadar uygulamalısınız. Eğer, gerçekten zayıflamak istiyorsanız, uygulayacağınız diyete ve başarılı sonuçlar elde edeceğinize, psikolojik olarak kendinizi hazırlamalı ve inanmalısınız. İnanmadan yola çıkarsanız, zaten başarısız olursunuz. Bu konuda benim sizlere son tavsiyem; isteyip, istediğinize ve istediğinize giden yola inanmanızdır. Diyete başlamanın en zor olduğu yer zaten bu kısım. Aksi taktirde erken pes edip, diyetten vazgeçebilirsiniz.

meyve diyeti nasıl yapılır

Evet, diyete kendimizi hazırladığımıza göre gel gelelim, “Meyve diyeti nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?” adlı başlığımızın, anlatımına. Şimdi dilerseniz, anlatımıma meyve diyetinin nasıl yapıldığından, başlamak istiyorum.

Meyve Diyeti

Evet, bildiğimiz gibi insan vücudundan bahsediyoruz ve insan vücudunun, her gıdaya ve her vitamine ihtiyacı olduğunu, az çok biliyoruz. Bu yüzden bugün sizlerle paylaşacağım bu meyve diyeti diğer duyduğumuz, meyve diyetlerinden oldukça farklı, ama aynı zamanda hem sağlıklı diyet yöntemi, hemde son derece faydalı. Bu yüzden bu diyet yöntemi, biraz meyve kürünü sizlere andırabilir.

NOT: Birçok diyet yönteminde olduğu gibi diyet yapıp, sağlığınızdan olmamanız için sağlıklı beslenmeye dikkat. Nasıl mı? Günlük almanız gereken gıdalardan, mutlaka alın ve yemek düzeninizi kesinlikle bozmayın. Kahvaltınızı, öğle yemeğinizi, akşam yemeğinizi düzenli olarak tüketin. Hatta ekmek tüketimi de yapmalısınız. Çünkü vücudumuzun ekmeğe de ihtiyacı var. Ancak aşırıya kaçmadan, bunu yapmalısınız. Her öğünde bir dilim ekmek tüketimi yapmanız ideal olacaktır ve yemeklerde kaşık yerine çatal kullanın. Aynı zamanda da meyve diyetinizi yapmaya devam edin. Bu diyet yöntemi sağlıklı olmasıyla birlikte, düzenli yaptığınız sürece üç günde 1,5 veya 2 kıla vermenizi, sağlayacaktır.

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve diyeti yaparken, yağlı yiyeceklerden ziyade salata tüketimi yapmaya da özen göstermeniz gerekiyor. Meyve diyetinden kastımız, büyük bir meyve tabağı hazırlayıp, günün her öğününde onu tüketmek tabi ki de değil. Bu tarz diyetler sağlımızı riske atar. Meyve diyetinizi, ara öğünlerde tek bir meyve ile yapmanız gerekiyor. Seçtiğiniz meyvenin bağırsak ve sindirim sisteminiz için faydalı ve iyi çalıştıran meyve olmasına dikkat edin. Peki, bağırsak sistemini iyi çalıştıran meyveler nelerdir?

meyve diyeti ve diyet yöntemleri

Bağırsak ve sindirim sistemini iyi çalıştıran meyveler;

  • Dut,
  • Kara dut,
  • İncir,
  • Kiraz,
  • Armut,
  • Kayısı,
  • Mandalina, bağışıklık sistemi için son derece faydalı meyvelerdir.

Bahsettiğim bu diyet yöntemi, vücudunuzu temizler ve aynı zamanda da fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar. Yalnız bu diyeti her gün yapmanız, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Aynı meyveden sürekli yemek, vücudunuz için sağlıksız sonuçlar, doğurur. Bu yüzden bu meyve diyetini üç gün yapıp, 4 ya da beş gün ara vermeniz gerekiyor. Ancak bu aralarda sağlıklı ve düzenli beslenmeye, dikkat etmekte de fayda var. O süre zarfında sadece ayı meyve tüketimi yapılmaması, sağlığınız için daha avantajlı olacaktır.

Meyve diyeti ve faydaları nelerdir

Meyve diyeti uygulanırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta, su tüketimi yapılasıdır. Su, vücudumuzu temizlememiz için birebir, bir yöntemdir. Peki, su tüketimi nasıl yapılmalıdır? Hem meyve diyetini eksiksiz yapıp hemde su tüketiminizi doğru yaptığınız sürece, zayıflamam’anıza imkan yok. Günlük en az 3 litre su tüketimi yapmanız, zayıflamanız için şart. Ancak su tüketimi yapılırken, kendinizi aç hissetmeniz ve suyu oturarak içmeniz gerekiyor. Ayakta içilen suyun vücuda hiçbir faydası, olmaz. Çünkü su, direk on iki parmak bağırsağına gider ve dışarı atılır. Ara öğünlerde, acıktığınız esnada sadece meyve ve su tüketimi yapmanız, sizi hem zayıflatır hemde vücudunuzun temizlenmesini, sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu