Hayata dair

Erkeklerin Sıkça Söyledikleri 6 Yalan

Hayatta her birimiz bir kez de olsa, yalan konuşmuştur. Bazıları kimseye zararı olmayan yalanlar olsa da, bazıları gerçek yalanlar oldu. Özellikle karşı cinsle olan ilişkilerimizde bu yaklaşımı korumak ve sürdürmek için küçük yalanlar söyleyebiliyoruz.

Acaba, kadınlar daha çok yalan söylüyorlar? ya da erkekler mi? Bu sorunun cevabı tartışmalıdır. Ya da erkekler hangi yalanları söyler diye bir soru verelim. Belki bu yalanları bilmek sizin münasebetlerinizde yardımcı olur. Şimdi erkeklerin daha çok söyledikleri 6 yalana göz atalım.

01. Üç dakika kaldı;

Erkekler için zaman kavramı sadece sizi bekleyince yavaş olur. Aksi takdirde onlar için saat sorunu yoktur. Bunu herhangi bir yerde bekleyin, o nerede olursa olsun, emin olun ki, aradığımızda 3 dakika kaldığını söyleyecektir. Kendileri ise beklemekten istekleriyle gelmez. Bu nedenle söz ederler. Ancak kendisi bekletilirse “Ne var ki, tıkaç kalmıştım” der.

erkeklerin-yalanlari-1

02. Değişeceğim;

Münasibetinizde sorunlar yaşayabilir, hatta ayrılabilir görebilirsiniz. Erkekler barışmak istedikleri kadınlara birçok vaatler verirler. Değişeceklerini, bir daha aynı şeyleri etmeyeceklerine söz verirler. Ancak söz verdikleri o değişim asla gerçekleşmez. Nasıl olsa, öyle devam edecektir ve durumu kabul etmesi gereken kişi siz olacaksınız.

erkeklerin-yalanlari-2

03. Biliyorum tabii ki;

Erkekler “biliyorum tabii ki” diyerek cevapladığı soruların yarısını bilirler. Örneğin “X-yere gitmeyi biliyorsun?” Diye sorduğunuzda “bilmiyorum” cevabını almanız mümkün değildir. Ama gittiğiniz zaman nasıl gidilmesini düşünecek ve birbirine sormamakta inat edecektir.

erkeklerin-yalanlari-3

04. Okumuştum, ama hatırlamıyorum;

Erkekler karşılarındaki hanımla kendisini eşit veya üstün görmek ister. Bu nedenle çoğu zaman sizinle yarışırlar. Bilimsel, kültürel, entelektüel açıdan sizden üstün olmaya çalışırlar. “X-kitabı okudun mu?” diyerek sorduğun her soruya “okumuştum, ama hatırlamıyorum.” cevabını vereceklerdir. Okumuştum diyerek kültürel zenginliğini gösterirken “ama hatırlamıyorum” derken kitap hakkında verdiğiniz sorulara cevap vermemek şansı elde ederler. Aynı şey filmler için geçerli olur.

erkeklerin-yalanlari-4

05. En çok seni sevdim;

Kadınlarda erkekler gibi sevgililerinin, eşlerinin ilk aşkı olmak isterler. Bu yüzden sık sık “Kimi çok sevdin, beni mi?” Gibi sorular yöneltirler erkeklere. “Hayır, sevgilim, bir Şehla vardı, onu delicesine seviyordum.” Diyen bir erkek ile karşılaşmak mümkün. Sizden önce başkasını çok sevmiş olsalar da, “Tabii ki, en çok seni sevdim, sevgilim.” Derler.

06. Beş yıl sonra ben;

Erkekler her zaman istikballerinin çok parlak olacağına inanırlar. Zekalarına ve yeteneklerine güvenen erkeklere göre hayat o kadar da zor değildir. Evlilikten, işten, paradan bahsettiğiniz zaman vereceği cevap mutlaka “Beş yıl sonra ehh ben nerelerde olacağım.” tarzda olacaktır. İş şuradadır ki, beş yıl sonra da değişen bir şey olmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu