Aşk & İlişkiler

Erkeğin Sevip Sevmediği Nasıl Anlaşılır?

Siz bir erkeği seviyorsunuz, peki o sizi sizin onu sevdiğiniz gibi seviyor mu? Tabi ki de bunu çok merak ediyorsunuz. O zaman aşağıda vereceğimiz ipuçları sayesinde onun sizi sevip sevmediğini bir analiz edin.

İşte seven erkek nasıl belli eder kendini;

Seven erkek, sevdiği kadına hep iltifat eder

Her zaman duyduğumuz o klişe sözlerden biri olan “Ben aslında iç güzelliğe bakarım, dış güzellik kısa sürede gelir geçer” sözünü söylemiş bütün erkekler yine de dış görünüşe bakarak bir bayanı beğenir ve sevgi duygusu besler aslında.

Bir erkek sizi karşısında gördüğü andan itibaren baştan aşağı tüm görünüşünüzü inceler. Giyiminiz, saçınız, makyajınız, kokunuz bir erkeğin siz farkında olmadığınız halde dikkat ettiği özelliklerinizdir. Daha sonra size yapacağı iltifatlarda dikkatini çeken bu özelliklerinizi dile getirir. Çok güzel görünüyorsun sözünden çok hoş kokuyorsun sözüne kadar tüm hayranlığı sizin özelliklerinizi nasıl gördüğüyle alakalıdır. Her ne kadar bu söze inanıyor olsakta erkekler için bu böyle değil. Bu yüzden görünüşümüze dikkat edelim. Bir gün bir erkek tarafından iltifat yağmuruna tutulabiliriz.

Seven erkek, sizi her zaman dinler

Karşınızdaki beyefendi sizden hoşlanmışsa konuşmalarınıza, diksiyonunuza ve ağzınızdan çıkan her söze o kadar dikkat eder ki bu onun için oldukça önemlidir. Çünkü konuşmanız sizin nasıl biri olduğunuzu analiz etmesine yardımcı olur. Sizinle yakınlaşabilmek için diyalog kurmaya çalışır ve size sorular sormak ister. Sizde onunla konuşabileceğiniz güncel konular bulun ve birbirinizi tanımanıza fırsat verin.

Bir erkek kendisini güldüren ve oldukça zeki olan kızlardan hoşlanır

Dikkatli ve güzel konuşmaya özen gösterin. Ses tonunuz karşınızdaki erkeği etkileyebilmeniz açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Senin için fedakârlıklar yapar

Size karşı hep korumacı bir şekilde yaklaşır. Sizi korumak için başkalarıyla tartışabilir. Sizinle ilgili her şeyi anlamaya çalışır ve bunun için çabalar. Sizin her zaman iyi olmanızı herkesten daha çok ister. Üzülmemeniz için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır.

Sevdiğinin kendisine zaman ayırmasından çok hoşlanır

Sizin onun için meraklanmanızı ve onu düşünmenizi çok ister. Kendisine vakit ayırarak önemli olduğunu hissettirmenizi ister. Ayrıca yerine göre sizi kıskanır ve bazı tedbirler almak ister. Seni ben bırakabilirim, yanında gelebilirim gibi sözler söyleyerek sizi yalnız bırakmak istemez. Zaman ayırdığınızda ve onunla vakit geçirdiğinizde bundan mutluluk duyar ve sevinir. Eski erkek arkadaşınız sizinle görüşmek isterse buna izin vermek istemeyecektir. Ama siz illa da onunla görüşmek isterseniz buna karşı koymayabilir fakat siz yine de ölçüsünü kaçırmazsanız iyi olur.

Nasıl olursanız olun her halinizle güzel göründüğünüzü söyler

Güzelce giyindiğinizde ve süslendiğinizde size iltifat etmesi oldukça doğal bir durumdur. Fakat o sizi seviyorsa, nasıl olursanız olun nasıl görünürseniz görünün hiçbir şey onun için önemli değildir. O sizi her halinizle güzel görür ve güzel sever. Onun gözleri sizin dışınızda kimseyi görmez. Bazı durumlarda önceliği ailesi yerine siz olabilirsiniz. Eğer birine bir şey alması gerekiyorsa en güzel olanı size alır, en güzel görünmesini istediği, en mutlu olmasını istediği kişi sizsinizdir. Çok kişinin olduğu bir ortamda siz ve üşüyen bir kaç kişi olması durumunda öncelikle ceketini çıkarıp sana giydirir. Çünkü senin üşümeni asla istemez. Onun hayatındaki ve yaşamındaki en değerli varlık sen olduğun için tüm “en’lerin” sahibi de sen olmalısın.

Sizi arzuladığını sizden saklamaz

Her anınızda yanınızda olmak isteyen erkek, sizi tam anlamıyla tanıdıktan sonra artık bir adım daha ilerisi olan bir durumda da sizi tanımak ister. Duruşunuzla, oturup kalkmanızla, kokunuzla, bakışınızla, sesinizle, tavrınızla etkilediğiniz erkek sizin onu yatakta da etkilemenizi çok ister. Sizinle yaşamak istediği düzenli bu hayatta baş başa kaldığınız bazı durumlarda etmiş olduğu tekliflere bazen hayır dememek gerekir. Hayatınızda olan erkek tarafından arzulanmak ve istenmek sizin gururunuzu okşayabileceği gibi ilişkinizde de bu anların bazı duyguları güçlendireceğini söyleyebiliriz. Bazı özel günlerde sizde onu etkileyebilmek için kendi ellerinizle yemek pişirebilir o an için özel bir şekilde hazırlanabilir ve erkek arkadaşınızı etkileyip onun istediği gibi sıcak bir gece organize edebilirsiniz. Sizin onun için yapmış olduğunuz bu jest onu çok sevindirecektir.

Size âşık bir erkek neler söyleyebilir diye baktığımızda karşımıza çıkan o sözler:

  • Bu hafta sonu benimle vakit geçirebilir misin?
  • Gözlerin çok hoş bakıyor.
  • Telefonundaki erkeklerin numarasını silebilir misin?
  • Bu akşam benimle yemek yapmaya ne dersin?
  • Senin eşyaların için dolabımda yer ayırdım.
  • Sen makyaj yapma, böyle çok güzelsin.
  • Ne kadar güzel koktuğunu söyleyen oldu mu?
  • Sana bu renk çok yakışıyor.
  • Benimle bir süre aynı evde yaşamaya ne dersin?
  • O beğendiğin ayakkabı vardı ya hani işte ben senin için o ayakkabının siparişini verdim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu