Makyaj

Eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner nasıl sürülür?

60’lı yıllarda yükselen moda akımına kapılarak günümüze kadar gelen eyeliner trendi, sıklıkla kullandığımız bir makyaj stili. “Uzun kuyruklar, kedi gözü makyajı, kalın göz çizgileri” ve daha birçok farklı makyajı tek bir ürün olan eyeliner ile yapıyoruz. Kadınlive makyaj editörleri olarak kaleme aldığımız hem makyaj, hem jel ve göz kalemi kullanarak eyeliner nasıl sürülür? Püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Eyeliner sürmek zor gibi görünse de, aslında oldukça kolaydır. Eyeliner sürme teknikleri kavramaya başladığınızda bu makyaj işleminin ne kadar kolay olduğunu kendinizde göreceksiniz. Eyelinerin nasıl çekildiğinin ipuçlarını ve farklı birkaç yöntemi bu konumuz da anlatmaya çalışacağım.

Eyeliner sürmenin püf noktaları;

kadineyeliner_4

Eyeliner çekerken doğru bir şekilde kullanabilmek için, göz bitimine göz kalemi ile küçük bir nokta koyarak işe makyaja başlayabilirsiniz. Sonrasında ise, koymuş olduğunuz nokta ile kenarları birleştirerek havada kalmasını sağlayın. Hemen arkasından çizgileri birleştirmeye başlayın.

kadineyeliner2_4

Eyelineri gözünüzün alt kısmına uygulamak içinse, gözünüzün altına küçük bir çizgi koyarak başlayın ve daha sonra fırça yardımı ile gözünüzün alt kısımlarına doğru dağıtın. Eğer bu işlem için uygun fırça elinizde yoksa, pamuklu çubuk yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

kadin_eyeliner4_5

Gözlerinize göz kalemi çekmek içinse, küçük gözleri olan bayanlar göz kalemi kullanırken koyu renk tonları tercih etmemelilerdir. Renkli gözlere sahip olanlar ise, gözlerinin daha renkli görünebilmesi için koyu kahve tonları ya da siyah göz kalemleri kullanması gerekmektedir.

Eyeliner nasıl sürülür video’lu anlatım;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu