Makyaj

Yorgun yüzler için makyaj nasıl yapılır?

Yorgun yüzler için makyaj nasıl yapılır?

Çok çalışmak ve yorgun olmak cildinizde yorar. Bu nedenle kendinize de zaman ayıramazsınız, çoğu zaman makyaj yapmaya hatta cildinize bakım yapmaya dahi zaman bulamadığınız günler olabilmektedir. Kendinizi daha iyi hissetmek için bu yoğun iş temposunda hafif makyaj yaparak daha mutlu olabilirsiniz. Bu şekilde cildinizde oluşacak olan sivilce ve aknelerden biraz daha uzaklaşmış olursunuz.

Kendinizi daha enerjik gösterebilmeniz için yüzünüze uygulayacağınız makyaj cilt renginize uygun olan fondöten ve üzerine pembemsi allıklar sizi daha enerjik gösterecektir. Fondöten kullanmaktan yana değilseniz terracota ile cildinizi renklendirip üzerine uygun renkte bir allık kullanabilirsiniz.

yorgun-yuzler-icin-makyaj-1

Cildimize makyaj yapmadan önce küçük bir öneri verebilirim. Cildinizi daha parlak gözükmesi için küçük bir havlu yardımıyla üzerine maden suyu dökerek iki üç dakika kadar bekleyin daha sonra mat yüzünüze uygulayın. Bu sayede hem daha parlak bir cilde sahip olursunuz hem de yaptığımız bu uygulama cildinizde makyajı daha kalıcı hale getirecektir.

yorgun-yuzler-icin-makyaj-2

Yorgun olan bayanların genelde göz altları şişmiş olur ve renk değiştirir. Fakat bunun da küçük makyaj tüyosu ile üzerini kapatmak mümkün. Göz altlarında consealer kullanıp üzerine ten renginize uygun fondöten sürerek daha iyi bir sonuç alırsınız. Pembe renkli allık kullanmanız sizi daha enerjik gösterecek ve ilk tercihleriniz arasında yer alacaktır.

yorgun-yuzler-icin-makyaj-3

Gelelim gözlere yorgunluğunuzu gözlerinizden atmanız için incecik bir eyeliner kullanmanız ve üzerine rimel uygulamanız yorgun görünümünüzü sizden uzaklaştıracaktır.

yorgun-yuzler-icin-makyaj-4

Far kullanımında gözlerinizi yorgun gösterecek renklerden uzak durmalısınız. Bu renkler arasında kahve kızıl açık yeşil açık mavi ve gri vardır ve sizi olduğunuzdan yorgun gösterir. Far renginizi seçerken kendinizi daha enerjik gösterecek renkleri odaklanın. Kendinize yakıştığını düşündüğünüz renkler gözlerinizi daha canlı gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu