Makyaj

Küçük hilelerle en az 10 yaş genç görünebilirsiniz

Birkaç makyaj hilelerle yıllara meydan okumak mümkündür. Doğru makyaj yöntemi ile olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz.

Güzellik bölümü genç görünmek için önemli olan makyaj dokunuşlarını sunuyoruz:

1 – Kaz ayaklarını gizleyin

Göz çevresindeki deri yüzün en hassas yeridir. Cilt tipiniz yağlı olsa bile, göz çevresi kurumaya meyilli oluyor. Kuruluk ise göz çevresinin kırışmasına, yani kaz ayakları dediğimiz çizgilerin oluşmasına neden olur. Hanımlar göz çevresindeki kaz ayaklarını çoğu zaman tonal kremle örtmeye çalışırlar. Ancak bu en kötü makyaj alışkanlığıdır. Göz çevresindeki kaz ayaklarını gizlemek için özel redaktör ve pudradan kullanmalısınız.

2 – Dudaklarınızı dolgunlaştırın

Yaş ilerledikçe dudaklar incelir. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak sizi daha genç gösterecek. Bunun için doğal renk tonları olan, dudak renginizden çok farksız dudak boyalarına tercih edin. Çatlak dudaklar sizi yaşlı ve bakımsız gösterir. Bu nedenle daima çantanızda dudak balsamı gezdirin. Balsam günde en az 4-5 kez çekin.

3 – Bıyık bölgesindeki kırışıklıkları ortadan kaldırın

Dudağın üstünde, yani burunla dudağın arasındaki bölgede kırışıklıklar 30-40 yaşındaki kadınlarda meydana gelir. İnsanı yaşlı gösteren bu kırışıklıklar sigara içenlerde, sağlıklı gıdalanmayan kişilerde daha fazla gözleniyor.

Makyaj yaparken bu kırışıklıkları cilt tonunuzdan daha açık renkteki korrektorla örtün. Korrektorun kaliteli olması çok önemlidir. Aksi takdirde, bir süre sonra birikerek yüzünüzde hoş olmayan görüntüye neden olabilir.

4 – Fondöten seçerken dikkatli olun

Fondöten seçerken dikkatli olmalısınız. Cilt renginizden 1 ton açık ve mümkünse sarının tonları olan tonal kremlere tercih edin. Çünkü sarı renk cildi daha genç görünmesini sağlar. Toz halindeki ürünler daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Ona göre de pudradan kullanmanız tavsiye edilmez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu