Makyaj

Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğal makyaj birçok kişinin güzelliğini gölgelemeden uyguladığı diğer bir deyişte makyajsız makyajı adı verilen makyajdır.

Maske gibi görünen makyajlar ve ağır uygulamalar nedeniyle yaşından daha büyük görünen ya da abartılı bir görünüme sahip olan kadınlar gibi yapay olmak istemiyorsanız, birkaç basit uygulama sayesinde makyajınızı yapabilirsiniz.

Birkaç basit adım, birkaç kaliteli makyaj malzemesi kullanarak profesyonel bir makyaj yapabilirsiniz. Şimdi aşama aşama bu doğal görünüme nasıl ulaşacağınızı anlatalım.

kırmızı bir ruj

Fondötenleri Hayatınızdan Çıkarın

CC krem ya da BB kremler varken fondöten kullanmak oldukça gereksiz ve cildi yoran bir yaklaşım. Düzenli olarak bakımını yaptığınız cildinizi temizleyip BB krem uygulayarak, cildin görünümünü kusursuzlaştırabilirsiniz.

Eğer cildinizde lekeler varsa CC krem kullanabilirsiniz. Ancak marketlerde satılan dandik ürünleri değil, kaliteli olan ve büyük markaların ürünlerini tercih ederseniz başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Gözlerinizi Öne Çıkarın

Gözleriniz ne renk olursa olsun ortaya çıkıp belirginleşmesi gerekecektir. Bunun için abartılı olmayan bir göz kalemi, rimel ve kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Far kullanmanız ve simli eyelinerlarla komik bir hale düşmemeniz için göz kalemi seçiminde de natürel tonları tercih etmeniz gerekecektir.

göz kalemi

Parlak Allık Kullanın

Şeffaf ve parlak allıklar daha diri bir görünüm sağlayacağı için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Çok az bir dokunuşla elmacık kemiklerinizi belirginleştirerek, aha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dudaklarınızda da Abartılı Makyajdan Kaçının

Dudak makyajınızda da doğal renkleri tercih edebilirsiniz. parlak pembe ve şeftali tonları, parlatıcılar, nüde renkler tercih edebilirsiniz. Bazen dudaklarınıza sadece bir dudak balmı sürmek bile yeterli gelecektir. Tabi yakıştırıyorsanız kırmızı bir ruj bile tüm makyajınızı tamamlayacaktır.

Saçlarınıza Dikkat Edin

Saçlarınıza da doğal bir model vererek BB krem sürdüğünüz alnınızda kalıntıların oluşmamasına özen göstermeniz gerekecektir.

Saçınızın modeline göre, yüzünüzde ön plana çıkaracağınız bölgelerin de ne şekilde görüneceğini ayarlayabilirsiniz. Uzun saçlarınız varsa, saçlarınızı şekillendirdikten sonra makyajınızı yapmanız uygun olacaktır.

Açık renk tenler için çok koyu renklerin tercih edilmemesi gerekecektir. Beyaz tenliyseniz siyah yerine koyu kahverengi kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu