Makyaj

Etkili Makyaj Nasıl Yapılır?

Etkili Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj amacıbayanların güzelliklerini kontürlemesi olmaktadır. Makyaj film setlerinde daha farklı amaçlar ile kullanılır. Cildi yaralı göstermek, kişiye olduğundan daha farklı bir görünüm kazandırmak… Ancak normal günde veya özel günlerde yapılan makyajların bayanların güzelliklerini ortaya çıkarmada veya ciltte herhangi bir pürüz var ise bu kusurların kapatılmasında kullanılması mümkündür.

Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Etkili Makyaj Nasıl YapılırrMakyaj teknikleri için öncelikle cildi bir bar ile temizleyerek işe başlamak gerekir. Ardından makyaj türüne karar verilmesi gerekir. Örnekleri şöyledir:

Doğal makyaj: Cilt tonuna en yakın renklerin seçilmesi gerekir. Örnek olarak buğday ten rengine sahiplik durumu söz konusu ise bej tonlarında pudraların kullanımı önerilir. Aynı zamanda bu sarışın bayanlar içinde geçerlidir. Koyu veya soluk renkler için şeftali tonları kullanılmalıdır.

Dudaklara peeling yapılmalı ve ölü derinin dudak yapısından ayrılması sağlanmalıdır. Ruj altında pürüzlerin olmaması adına bu gereklidir. Maskara doğal makyajda önerilmez. Kaşlara uyumlu bir kaş kalemi ile kaşların çizgisi belirginleştirilir. Ruj olarak da nuda rujlar tercih edilmeldir.

Kaş kalınlaştırma makyajı: Kaş kalınlaştırma makyajı için özel olarak üretilen kaş kalemlerinden yardım alınmalıdır. Kaş rengine en uygun kalemin seçilerek kaşların çıkış yönünde sürülmesi ile gür kaşlar elde edilebilir.

Etkili Makyaj Nasıl YapılırGöz Makyajı: Göz makyajında far kullanırken fardan önce z bazı kullanılırsa far gün boyu yeni sürülmüş gibi tazeliğini korur. Göz çukuruna seçilen göz farı renginin bir koyusu ile bir çizgi atılması gereliliği unutulmamalıdır.

Gözlerin belirginliğini koruması için bu uygulama önerilir. Gölgelendirme yapmak için en koyu tonda ki göz farı kullanılarak ince uçlu fırça ile kuyruk oluşturulup gölge yaratılır. Göz farından sonra eyeliner ve rumeluygulmasına geçilebilir.

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj temizleme yöntemlerinin birden fazlasına değinmek mümkündür. Makyaj temizleme losyonları popülerliğini korumaktadır. Evde doğal yöntemlerle makyaj temizlemek için ise yoğurt maskesi, ılık süt, zeytinyağı, badem yağı, papatya yağı ve zeytinyağı karışımı, vazelin, çilek yağı, kanola yağı, limon ve yoğurt karışımında yardım alınabilir. Ben fazla zahmete katlanamam diyorsanız vazelini cildinize sürerek birkaç aşama sonrası makyaj ciltten çıkmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu