Makyaj

Göz makyajı nasıl temizlenir?

Göz makyajı nasıl temizlenir?

Vücudun en hassas yeri gözlerdir. Gözde deri dokusu çok fazla incedir. O sebeplerden dolayı da bu bölgenin temizliğine dikkat etmek gerekir. Çünkü göz çevresinde bulunan kaslar vücudun diğer yerlerine göre oldukça hızlıdır.

Göz temizliği sırasında gözlerimizi hafifçe gererek içini ve dışını halkasal hareketler eşliğinde temiz suyla ve ellerimiz temizken gözümüzü temizlemeliyiz. Ayrıca göz temizliği sırasında kullanmak için sert peçeteler değil de yumuşak ve temiz pamuklar kullanmalıyız. Aynı göz temizliği gibi göz kapağı da içten dışa doğru dairesel hareketler ile temizlenmelidir.

makyaj-temizligi-1

En önemli hususlardan biri de cilt temizliğinde kullanılan ürünlerin göz temizliğinde kullanılmamasıdır. Makyaj temizlerken kullandığınız ürünler net adının karşılığı olmalıdır. Bu ürünler makyajda bulunan kimyasalları yok etmelidir. Kullandığınız ürün cildinizi hem temizlerken hem de yumuşatmalı. Bu sebepten ürün seçiminde nemlendirici özelliği olmasına dikkat edilmeli. Temizleyecek ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Yani sadece cildin üzerinde ki makyaj ürünlerini değil gözeneklere hapsolmuş olanları da temizlemelidir.

Bu gibi ürünler eczanelerden veya kaliteli kozmetik ürünleri satan yerlerden edinilebilir. Bütün bu işlemlerin ardından kalabilecek kırıntılardan veya lekelerden de kurtulma için cilt tonikleri kullanabilirsiniz.

makyaj-temizligi-2

Makyaj temizliğinden sonra cilt bakımı nasıl yapılır?

Göz çevresini temizleyecekseniz yalnızca göz çevresi için olan temizleyicileri kullanmalısınız. Bazı temizleyiciler ile makyajı tam temizlemeseniz de cildi temizlersiniz. Yani cildi temizledikten sonra da tekrar etmek gerekecektir. Bunun için de makyajın tamamen silinmesini sağlayacak tonikler kullanın. Bu makyaj sütlerini veya makyaj sütlerini kullandıktan sonra cildinizi güzelce temizlemelisiniz. Bütün bunlardan sonra cildi nemlendirmelisiniz çünkü bütün bu işlemler cildinizdeki yağı alır ve cildiniz kuru kalır. Bu sebepten nemlendirici uygulamanız gerektir. Diğer önemli nokta ise cildi makyajdan arındırdıktan sonra kurumaması için yumuşatıcı kremi en uygun cilt tipi ile beraber seçmeli ve kullanmalısınız.

makyaj-temizligi-3

Ya makyajı temizlemezsek ne olur?

Makyaj yaparken hangi ürünü kullanıyor olursanız olun o kullandığınız ürün bilin ki sizin cilt gözeneklerinizi kapatacak. Yaptığınız makyaj cilt gözeneklerinizi doldurur bundan kaçamazsınız. Makyaj yaptığınızda derinizin içi ile dışı arasında ki alış verişi engellemiş ve kir birikmesine sebep vermiş olursunuz. O yüzden cilt temizliği son derece önemlidir. Makyaj temizliği geciktirildiği takdirde cildiniz kir ile dolar. Kırışmalar olması gerekenden erken başlar. Bu erken görülen kırışmalar genelde iyi temizlenmeyen makyajların sonucu oluşmuştur. Bu yüzden ne kadar unutkan olursanız olun bir şekilde kendinize hatırlatın ve makyajınızı temizleyin.

Makyaj nasıl temizlenir? / VİDEO

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu